۴۰۰ گواهینامه صادراتی و وارداتی در اردبیل صادر شد

[ad_1]

اردبیل- مدیرکل استاندارد استان اردبیل گفت: ۴۰۲ گواهی ارزیابی انطباق صادرات و واردات در ۳ ماهه نخست امسال در استان اردبیل صادر شد.

به گزارش شاخص صادرات ، هاشم علایی بعدازظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به عملکرد این اداره کل در حوزه صادرات و واردات در سه ماهه نخست سال جاری، اظهار داشت: در سه ماهه نخست امسال 402 مورد صادرات و واردات انجام شده است. در استان گواهی ارزیابی انطباق واردات صادر شد.

وی با بیان اینکه اداره کل استاندارد استان بر کلیه کالاهای وارداتی و صادراتی مشمول مقررات استاندارد اجباری در مبادی رسمی کالا نظارت دارد، گفت: از این تعداد 44 گواهی از نوع ارزیابی انطباق کالاهای صادراتی است که 358 مورد آن از نوع ارزیابی انطباق کالاهای وارداتی و نسبت به ترتیب 42% و 140% از برنامه عملیاتی مورد انتظار دست یافتیم.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل تصریح کرد: بیشترین محصولات صادراتی در سال جاری شامل خرما، کشمش و زرد است. آلو خشک، پوشش ملامین زغال سنگ صنعتی اشباع تهیه شده از آهال ماسه سیلیس پس از ارزیابی و بررسی کارشناسان این اداره کل و آزمایشگاه های همکار تایید شده به کشورهای روسیه، گرجستان، عراق و جمهوری آذربایجان صادر شده است.

علایی ادامه داد: کنترل کیفی کالاهای صادراتی با رعایت استانداردهای اجباری و جلوگیری از صادرات کالا نه کیفیت بالا برای اطمینان از توانایی رقابت با کالاهای مشابه خارجی و حفظ بازارهای بین المللی بین المللی این یکی از وظایف مهم سازمان ملی استاندارد ایران است.

وی افزود: کنترل کیفی کالاهای وارداتی مشمول استانداردهای اجباری برای حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان داخلی و جلوگیری از ورود کالا است. نه کیفیت خارجی هم بخشی از وظایف سازمان ملی استاندارد ایران.

مدیرکل اداره استاندارد استان اردبیل همچنین به ابلاغ بسته حمایتی سازمان ملی استاندارد ایران اشاره و بیان کرد: این بسته حمایتی با تاکید بر تسهیل فضای کسب و کار در حوزه صادرات تدوین شده است. و واردات کالا و تحویل مواد اولیه و محصولات واسطه ای برای واحدهای تولیدی کشور.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)