۲.۵ درصد صادرات ایران از آذربایجان شرقی انجام می‌شود

[ad_1]

تبریز- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به جایگاه ویژه این استان در توسعه صادرات ایران گفت: ۲.۵ درصد صادرات ایران از آذربایجان شرقی انجام می‌شود.

به گزارش شاخص صادرات، علی جهانگیری عصر امروز یک شنبه در جلسه مشترک اکبر قاسمی علی‌آبادی سفیر ایران در گرجستان با مدیران اقتصادی آذربایجان شرقی در تبریز با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالایی در زمینه‌های مختلف اقتصادی و صنعتی دارد، گفت: آذربایجان شرقی بیش از چهار هزار واحد تولیدی و صنعتی دارد که فرصت خوبی برای سرمایه گذاری و توسعه است.

وی با بیان اینکه طی سال گذشته بیش از سه میلیارد دلار از آذربایجان شرقی به کشورهای متعدد، صادرات انجام شده است، ادامه داد: توسعه مناسبات با کشورهای همسایه اولویت مسئولان استان است و از این اقدام حمایت و استقبال می‌کنیم.

جهانگیری با اشاره به اینکه همکاری بیشتر با گرجستان، یکی از راهکارهای ضروری برای افزایش صادرات است، افزود: همچنین با این همکاری اقتصادی زمینه راهیابی محصولات آذربایجان شرقی به بازار بسیاری از کشورهای اروپایی فراهم می‌شود.

معاون امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی افزود: با کشور گرجستان ارتباطات بسیار خوبی در زمینه‌های مختلف اقتصادی، تجاری، فرهنگی و گردشگری وجود دارد و آذربایجان شرقی به دلیل موقعیت ویژه و ظرفیت‌های بی نظیر در بخش‌های مختلف، می‌تواند نقش بسیار مهمی در گسترش همکاری‌ها ایفا کند.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)