سالانه یک میلیارد دلار کالا از مرز ماهیرود صادر می‌شود

[ad_1]

بیرجند-مدیرکل گمرکات خراسان‌جنوبی گفت: سالانه یک میلیارد دلار کالا از مرز ماهیرود صادر می‌شود.

به گزارش شاخص صادرات، حسن رحیمی‌زاده ظهر دوشنبه در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی اظهارکرد: از مرز ماهیرود سالانه حدود یک میلیارد دلار کالا مبادله می‌شود.

مدیرکل گمرکات خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: همواره از طرف برادران افغانستانی این گلایه مطرح است که چرا همانطور که کالا به افغانستان صادر می‌کنید از این کشور کالا وارد نمی‌کنید.

رحیمی‌زاده با اشاره به اینکه با همکاری جهاد کشاورزی می‌توانیم از کشور افغانستان واردات محصولات کشاورزی را داشته باشیم، ادامه داد: با توجه به اینکه بسیاری از ولایت‌های همجوار ما در کشور افغانستان پرآب است، می‌توان در قالب کشت فراسرزمینی کشت چغندرقند را در آن مناطق داشته باشیم و آنان نیز خواهان این موضوع هستند.

وی افزود: از یک میلیارد دلار صادرات از مرز ماهیرود به افغانستان در طی یک سال متأسفانه تنها حدود ۱۰ درصد آن سهم استان است.

مدیرکل گمرکات خراسان‌جنوبی با بیان اینکه یکی از کالاهای صادراتی ما سوخت است، گفت: باید تلاش کنیم که این سهم ۱۰ تا ۲۰ درصدی را به ۵۰ درصد برسانیم.

آیت‌الله سید علیرضا عبادی نیز در این دیدار با اشاره به اینکه برای موفقیت گمرک در اهدافش سازمان‌های مختلف چون صمت، راه و شهرسازی و وزارت امور خارجه، وزارت کشور و …باید همکاری داشته باشند، افزود: ما حتی اگر تحریم هم نباشیم باید از اتکاء به نفت فاصله بگیریم.

[ad_2]

لینک خبر

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)