افزایش ۲۸ درصدی صادرات کالاهای کانتینری از بندرشهید رجایی

[ad_1]

بندرعباس – مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به افزایش ۲۸ درصدی صادرات کالاهای کانتینری از بندرشهید رجایی در پنج ماهه سال جاری گفت: طی این مدت ۱۸۹ هزار و ۱۲۹ TEU کانتینری صادر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی رضا محمدی کرجی‌ران در تشریح فعالیت پنج ماهه بندر شهید رجایی درحوزه کانتینری اظهارداشت: از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه ۱۸۹ هزار و ۱۲۹ TEU کانتینر ازبندر شهیدرجایی صادر شده که در همسنجی با مدت مشابه سال قبل آمارها رشد ۲۸ درصدی را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه درمیزان واردات کالاهای کانتینری نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۹۹) تغییری حاصل نشده است گفت: میزان واردات کالای کانتینری در بندر شهید رجایی طی مدت یاد شده ۱۷۲ هزار و ۱۸۲ TEU کانتینر بوده است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهیدرجایی افزود: همچنین طی این مدت به میزان ۱۱۲ هزار و ۸۲۷ TEU کانتینر ترانزیت صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش قابل توجه ۱۰۰ درصدی را نشان می‌دهد.

محمدی کرجی ران اضافه کرد: در پنج ماهه نخست امسال نیز ۶۷۵ کشتی کانتینری به بندر شهید رجایی تردد داشته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳ درصد افزایش به ثبت رسیده است.

بندر شهید رجایی بعنوان بزرگترین بندر کانتینری کشور با ظرفیت سالانه ۶.۵ میلیون TEU یکی از بنادر مهم منطقه بشمار می‌آید. این بندر تجاری با دارا بودن ۱۰ پست اسکله کانتینری در مجموع به طول ۲ هزار و ۵۰۰ متر با بهرگیری از تجهیزات پیشرفته بندری مهمترین بندر تجاری کشور و یکی از کانون‌های مهم تجارت دریا برد منطقه‌ای و بین المللی قلمداد می‌شود.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)