۸۴۵ فقره سفارش واردات کالا به استان سمنان ثبت شد

[ad_1]

سمنان- معاون صمت استان سمنان با بیان اینکه ۸۴۵ فقره سفارش واردات کالا در استان ثبت شد، گفت: صدور و تمدید ۴۸ فقره کارت بازرگانی از دیگر اقدامات این سازمان است.

به گزارش شاخص صادرات، حمیدرضا مداح در جمع خبرنگاران همزمان با پیش از ظهر یکشنبه از ثبت ۸۴۵ فقره سفارش واردات کالا به استان سمنان در سال گذشته خبر داد و بیان داشت: در چهار ماه نخست امسال ۹۰۷ پرونده ثبت سفارش واردات کالا در استان مورد بررسی قرار گرفته است که از این تعداد، ۸۴۵ پرونده به ارزش دلاری بیش از ۱۷۸ میلیون دلار ثبت سفارش شده است.

وی افزود: عمده کالاهایی که از طریق این ثبت سفارش‌ها به استان سمنان وارد شده است شامل ماشین آلات و تجهیزات مربوطه، مواد اولیه مورد نیاز خط تولید واحدها، محصولات شیمیایی، مواد نساجی و مصنوعات مربوطه، اجزا و قطعات لوازم خانگی، محصولات فلزی، قطعات خودرو، مواد اولیه مربوط به تولید محصولات بهداشتی و شوینده و غیره می‌باشد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان افزود: در این مدت، تعداد ۱۳ فقره کارت بازرگانی صادر، ۲۵ فقره تمدید و ۱۰ فقره نیز تغییر انجام شده است.

مداح ادامه داد: کاهش بروکراسی اداری و تفویض اختیارات به استان‌ها یکی از برنامه‌های اولویت دار وزارت صمت بوده است که تفویض ثبت سفارش «کالاهای گروه دو» به استان‌ها از جمله اقدامات در راستای تسهیل فرایند اداری است.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)