۷۰ درصد کالاهای اساسی کشور از خوزستان وارد می‌شود

[ad_1]

اهواز – استاندار خوزستان با اشاره به افزایش واردات در گمرک بندر امام گفت: واردات ۷۰ درصد عمده کالاهای کشور توسط خوزستان انجام می شود و نیاز کشور تامین می شود.

به گزارش شاخص صادرات، صادق خلیلیان عصر امروز جمعه در پایان سفر نیم روزه وزیر امور اقتصادی و دارایی به استان خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: وزیر امور اقتصادی و دارایی برای کمک به تسریع در بندر امام خمینی(ره) از بندر امام خمینی بازدید کرد. تخلیه کالاهای عمده؛ زیرا 70 درصد کالاهای اصلی کشور از خوزستان وارد می شود و نیاز کشور تامین می شود.

وی افزود: در ابتدای تشکیل دولت لجن کالا در بندر امام خمینی (ره) حدود چهار میلیون تن بود که در این مدت به دو میلیون و 100 هزار تن کاهش یافت.

استاندار خوزستان گفت: با وجود افزایش واردات گمرکی در بندر امام خمینی(ره)، رسوب کالا در این بندر کاهش یافته است که نشان از تلاش دولت برای تامین نیازهای اساسی کشور دارد.

هالیان گفت: مسائلی مانند حق آلایندگی برای خوزستان وجود دارد که البته شرکت های فعال در این استان باید در حوزه مسئولیت اجتماعی فعال تر باشند و به تعهدات خود به نحو مطلوب عمل کنند و به توسعه کمک کنند. خوزستان.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)