گمرکات کرمانشاه بیشترین سهم صادرات به عراق را در اختیار دارد

[ad_1]

کرمانشاه- مدیرکل گمرک استان کرمانشاه گفت: گمرکات کرمانشاه بیشترین سهم صادرات به عراق را در اختیار دارد.

علی اصغر عباس زاده در گفت‌وگو با شاخص صادرات اظهار کرد: در ۹ ماهه سال جاری میزان پنج میلیارد و ۷۲۰ میلیون و ۲۵۳ هزار و ۶۶۶ دلار کالای صادراتی به وزن ۱۴ میلیون و ۷۱۳ هزار و ۴۷۲ تن از مرزهای زمینی جمهوری اسلامی ایران به کشور عراق صادرات صورت پذیرفته است که گمرکات استان کرمانشاه با صادرات ۲ میلیارد و ۲۳۱ میلیون ۱۱۲ هزار و ۹۰۶ دلار به وزن ۵ میلیون و ۴۹۵ هزار و ۱۰۱ تن، بیشترین مقدار آن را چه از حیث وزن و چه از نظر ارزش در بین گمرکات کشور به خود اختصاص داده است.

وی افزود: از میزان صادرات زمینی کالا در ۹ ماهه سال جاری ایران به عراق، گمرکات استان کرمانشاه توانست سهم ۳۹ درصدی ارزش و سهم ۳۷ درصدی وزنی کالا را در بین گمرکات کشور از آن خود کند.

مدیرکل گمرک استان کرمانشاه تصریح کرد: در بین گمرکات استان کرمانشاه، گمرک پرویزخان با صادرات ۷۴۲ میلیون و ۳۷۳ هزار و ۴۰۶ دلار کالا به وزن ۲ میلیون و ۱۱۸ هزار و ۱۱۱ تن بیشترین سهم را به خود اختصاص داده و گمرک خسروی با صادرات ۶۰۹ میلیون و ۱۸۸ هزار و ۸۱۶ دلار کالا به وزن یک میلیون و ۳۹۷ هزار و ۷۸۵ تن در جایگاه بعدی قرار دارد.

عباس زاده سهم صادرات گمرک سومار به عراق را ۵۷۸ میلیون و ۲۵۹ هزار و ۱۰۰ دلار کالا به وزن یک میلیون و ۲۶۱ هزار و ۲۷۱ تن عنوان کرد.

مدیرکل گمرک استان کرمانشاه سهم صادرات گمرکات شیخ صله و شوشمی به کشور عراق را به ترتیب ۲۷۱ میلیون و ۷۰ هزار و ۳۴۶ دلار به وزن ۴۹۶ هزار و ۶۱۲ تن و ۳۰ میلیون و ۲۲۱ هزار و ۲۳۸ دلار به وزن ۲۲۱ هزار و ۳۲۲ تن عنوان کرد.

عباس زاده عمده کالاهای صادراتی از طریق حوزه نظارت گمرکات استان را میلگرد و آهن آلات، کاشی و سرامیک، میوه و تره بار، سنگ‌های ساختمانی، لبنیات، انواع محصولات پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف و…. عنوان کرد.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)