کرمانشاه سکاندار تجارت، فروش و بازاریابی ایران در عراق می شود

[ad_1]

کرمانشاه-دبیرِ خانه صنعت کرمانشاه بااشاره به راه اندازی دفاترتجاری در کشورهایی که بالاترین معاملات تجاری را با ایران دارند،گفت: کرمانشاه سکاندار تجارت، فروش و بازاریابی ایران در عراق می شود.

فرهاد مرزی در گفتگو با شاخص صادرات اظهار کرد: بر اساس تصمیم خانه صنعت، معدن و تجارت ایران مقرر شده در کشورهایی که ایران بالاترین معاملات تجاری را با آن‌ها دارد از جمله عراق، ترکیه، عمان، سوریه، ارمنستان دفتر تجاری ایران راه‌اندازی شود.

وی افزود: برای راه اندازی دفاتر تجاری ایران هر استان معین راه اندازی دفاتر در یکی از کشورها شده است که استان معین راه اندازی دفتر تجاری ایران در کشور عراق، استان کرمانشاه انتخاب شده است.

دبیر خانه صنعت کرمانشاه با اشاره به اهمیت تجارت به عراق، تصریح کرد: از آنجا که عراق به عنوان یکی از اصلی ترین شرکای تجاری ایران به حساب می‌آید، چهار استان دیگر متقاضی راه اندازی این دفتر در کشور عراق بودند که سرانجام مسئولیت راه‌اندازی و توسعه مرکز تجارت، فروش و بازاریابی ایران در عراق بر عهده خانه صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه گذاشته شد.

وی ادامه داد: از مزایای این دفتر تجاری می‌توان به تسهیل در فرایند صادرات و واردات، امکان سنجی و بازاریابی فروش محصولات داخلی در عراق، برگزاری نمایشگاه، تسهیل در رفت و آمد تجار، پیگیری و رفع موانع صادرات و فراهم شدن ظرفیت حمایت‌های مالی و اعتباری از طریق سیستم‌های بانکی اشاره کرد.

مرزی خاطرنشان کرد: نخستین نشست کمیسیون راه اندازی این دفتر تجاری با حضور نمایندگانی از اتاق بازرگانی، سازمان صنعت، معدن و تجارت و خانه صنعت کرمانشاه امروز برگزار می‌شود.

وی با اشاره به آمادگی کامل خانه صنعت کرمانشاه برای راه اندازی هرچه سریع‌تر این دفتر، خاطرنشان کرد: خانه صنعت کرمانشاه زیرساخت‌های لازم برای راه اندازی این دفتر را در اسرع وقت فراهم خواهد کرد و فقط منتظر مجوز وزارت صمت برای راه اندازی هستیم.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)