چین واردات یونجه خشک از استرالیا را متوقف کرد

[ad_1]

ای‌بی‌سی نیوز گزارش داد ۲۸ صادرکننده بزرگ استرالیایی می‌گویند مجوز صادرات علوفه آنها به چین از پایان فوریه تمدید نشده است و به این ترتیب بازار ۱۲۱ میلیون دلاری آنها در چین به خطر افتاده است.

به گزارش شاخص صادرات به نقل از راشاتودی، ای‌بی‌سی نیوز گزارش داد ۲۸ صادرکننده بزرگ استرالیایی می‌گویند مجوز صادرات علوفه آنها به چین از پایان فوریه تمدید نشده است و به این ترتیب بازار ۱۲۱ میلیون دلاری آنها در چین به خطر افتاده است.

طبق گزارش گلوبال تایمز به نقل از یک منبع آگاه صنعتی چین سالانه ۱ میلیون تن یونجه خشک مصرف می‌کند که ۳۰۰ هزار تن آن از استرالیا تأمین می‌شود و این کشور تنها منبع واردات یونجه خشک به چین می‌باشد. باقی نیاز چین از سوی تولیدکنندگان داخلی تأمین می‌شود.

حالا گزارشات حاکی از این است که با بالا گرفتن تنش‌های تجاری بین دو کشور چین واردات یونجه خشک از استرالیا را متوقف کرده و به دنبال منابع دیگری برای تأمین این محصول می‌باشد.

در سال‌های اخیر پس از اینکه استرالیا شروع به محدود کردن سرمایه‌گذاری‌های چینی‌ها در کشور خود کرد، تنش‌های اقتصادی بین دو کشور بالا گرفت. تنش‌ها پس از آن شدت گرفت که استرالیا مشارکت هوآوی و ژی‌تی‌ای در پروژه‌های اینترنت ۵ جی را ممنوع اعلام کرد.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)