پیش بینی افزایش ۴۰ درصدی صادرات از آذربایجان‌شرقی

[ad_1]

تبریز- رئیس سازمان صمت استان آذربایجان شرقی از افزایش ۳۲ درصدی صادرات به این استان خبر داد و گفت: پیش بینی می شود این رقم به ۴۰ درصد برسد.

به گزارش خبرگزاری مهر، صابر پرنیان گفت: صنعت در استان آذربایجان شرقی خودساخته و متکی به بخش خصوصی و دارای سابقه است.

وی با اشاره به مشکلات حوزه صنعت گفت: بحث تامین مالی و سرمایه در گردش یکی از مهم ترین مشکلات صنعتگران در سال های اخیر است. تامین منابع، موضوع بازاریابی و فروش، حفظ بازار و تجارت خارجی نیز از دغدغه های جدی سرمایه گذاران در بخش صنعت است.

وی با بیان اینکه از استان به بیش از 118 کشور دنیا صادر می شود، افزود: در تولید برخی محصولات افزایش چشمگیری داشته ایم و ادامه تولید منوط به شناسایی بازار هدف خارجی است.

پرنیان یادآور شد: جهت گیری استان حمایت از تولید و سرمایه گذاری، شکل گیری فعالیت های اقتصادی امیدوارکننده با رویکرد برچیده شدن و شناسایی بازارهای هدف است.

وی همچنین گفت که دولت باید از نقش این شرکت فاصله بگیرد و این کار را تسهیل کند. دولت سیزدهم با رویکرد عدالت محوری به دنبال تخصیص مناسب منابع برای دستیابی به اهداف اقتصادی است.

رئیس سازمان متاسفم استان خاطرنشان کرد: شورای عالی سرمایه گذاری در استان آذربایجان شرقی تشکیل شده و جلسات کاری برای جلوگیری از مشکلات پیش روی صنعتگران و تولیدکنندگان در حال برگزاری است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه در حوزه معدن جزو چهار واحد صنعتی هستیم، ابراز امیدواری کرد در سال آینده این وضعیت را یک درجه بهبود دهیم.

وی همچنین با اشاره به فعالیت پرتال ملی صدور مجوز طی چند ماه آینده خاطرنشان کرد: در سال های اخیر یکی از مهمترین مشکلات اقتصادی کشور فرآیند پیچیده و طاقت فرسا اخذ مجوز در این حوزه بوده است که گامی مهم در جهت تسهیل کسب و کار است. صدور مجوز .

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)