واردات کالا در زنجان ۴ درصد افزایش دارد

[ad_1]

زنجان-مدیرکل گمرک زنجان گفت: طی ۱۱ ماه امسال بیش از ۳۳۶ میلیون دلار واردات کالا به استان بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزشی بیش از چهار درصد رشد دارد.

به گزارش شاخص صادرات، سید میر هاشم احمدی ظهر سه شنبه در جلسه کار گروه توسعه صادرات در محل استانداری زنجان، گفت: طی ۱۱ ماه امسال بیش از ۳۳۶ میلیون دلار واردات کالا به استان بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزشی بیش از چهار درصد رشد دارد.

وی اظهار کرد: میزان واردات استان از نظر وزنی م ۳۹۴ هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱۹ درصد افزایش دارد.

مدیرکل گمرک استان زنجان گفت: طی ۱۱ ماه امسال بیشترین واردا کالا به استان از کشور ترکیه بوده است.

احمدی به صادرات کالا از گمرک استان زنجان اشاره کرد و گفت: طی ۱۱ ماه سالجاری صادرات کالا از استان زنجان بیش از ۲۳۵ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹ درصد افزایش دارد و این میزان صادرات کالا از نظر وزنی ۱۴۱ هزار تن بوده که این میزان صادرات کالا از نظر وزنی هم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶ درصد افزایش دارد.

وی ابراز داشت: بیشترین صادرات زنجان به ترکیه است و عمده کالاهای صادراتی استان زنجان شمش روی، کابل برق، ترانسفورماتور، ماست، دوغ، خامه، پنیر، شیر، شمش سرب، کاغذ تیشو، کاغذ کاه‌ی، مواد اولیه پلاستیکی، شمش سرب، آبمیوه، پارچه نبافته می‌باشد.

مدیرکل گمرک استان زنجان ابراز داشت: با برنامه ریزی های انجام گرفته صادرات کالا تا پایان سال در استان زنجان به بیش از ۲۶۰ میلیون دلار می‌رسد و از تیرماه که مرزها باز شده صادرات کالا از استان رو به ترقی بوده است.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)