نیاز ۱۸۰ هزار تنی پنبه در کشور/ واردات تا ۳ سال آینده صفر می‌شود

[ad_1]

بجنورد- مدیرکل بنگاه های پنبه و صنعتی وزارت جهاد کشاورزی از نیاز به 180 هزار تن پنبه در کشور خبر داد و گفت: اکنون 80 هزار تن در بازار داخلی تولید می کنیم اما تا سه سال آینده واردات باید به صفر برسد. . “

به گزارش شاخص صادرات، ابراهیم هزاراریبی ظهر چهارشنبه در نشست تشریح سیاست های متعارف حمایت از پنبه در خراسان شمالی اظهار داشت: واردات پنبه تا سه سال آینده باید به صفر برسد و هم اکنون توسعه این فرهنگ راهبردی مورد حمایت قرار گرفته است. دولت. “

مدیرکل پنبه و بنگاه های صنعتی وزارت جهاد کشاورزی گفت: دولت از این وزارتخانه پنبه می خواهد زیرا واردات این محصول بسیار مشکل شده است.

وی نیاز کشور را بیش از 180 هزار تن پنبه اعلام کرد و افزود: سال گذشته حدود 80 هزار تن وش پنبه تولید می شد، بقیه باید با واردات جبران می شد.

وی گفت: طبق برنامه باید در تولید پنبه به خودکفایی برسیم ریزی تا سال 1403 باید واردات پنبه به صفر برسد و تمام نیازهای داخلی توسط میادین کشور تامین شود که در این راستا باید تلاش ها بیشتر شود.

وی با اشاره به اینکه دولت در حال اجرای برنامه ها و سیاست های حمایتی برای رسیدن به خودکفایی در برداشت پنبه است، گفت: این سیاست ها از جمله یارانه خرید ماشین آلات و تامین مواد اولیه به استان ها ابلاغ می شود.

مدیرکل جهاد بنگاه های پنبه و صنعتی وزارت جهاد کشاورزی بر کشاورزی قراردادی تاکید کرد و افزود: از کارخانه های پنبه نیز در این زمینه حمایت می شود که یک میلیارد تن تسهیلات کم بهره برای تجهیز و نوسازی هر کارخانه در نظر گرفته شده است. “

هزار جریبی در خصوص افزایش سطح زیر کشت پنبه گفت: تلاش می کنیم کشت این محصول را در مناطق شمالی کشور که منابع آبی پایدار دارند توسعه دهیم و در این راستا برنامه هایی برای تشویق کشاورزان وجود دارد.

وی بر کشت مکانیزه پنبه در کشور تاکید کرد و گفت: هزینه تولید پنبه باید کاهش یابد تا کشاورزان تمایل بیشتری به کشت این محصول در کشور داشته باشند و در این راستا برنامه های حمایتی وجود دارد که به استان ها ابلاغ می شود. خواهد بود.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)