میوه صادراتی با قیمت رقابتی – خرید و فروش میوه صادراتی

بهترین میوه صادراتی را چطور تهیه کنیم ؟

کشوری نیست که علاقه ای به صادرات میوه نداشته باشد. برای مثال همین کشور خودمان ایران که یکی از کشورهایی است که میوه صادراتی در این کشور به وفور دیده می شود. میوه صادراتی ایران همیشه طرفداران خودش را دارد که اصلی ترین دلیل آن هم کیفیت میوه های ایرانی است.

به دلیل وجود آب و هوای متعادل و خاک حاصلخیز می توان کشت انواع میوه را در ایران برای خود و صادرات آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای شروع، باید بدون واسطه وارد عمل بشوید و به صورت مستقیم با خود باغدار و کشاورز در ارتباط باشید. برای صادرات میوه لازم است که قوانین و مقررات خاصی که برای این محصولات وجود دارد را به خوبی بشناسید.

چه مشکلاتی در زمینه صادرات میوه خواهیم داشت؟

همیشه در هر زمینه ای در تجارت، مشکلاتی وجود دارد مانند مشکل نبود نیروی انسانی کافی و بحث ورود ارزی و … همچنین یکی از مشکلاتی که جدیدا برای تجار تازه کار به وجود می آید، وجود یک شرکت مشهور در زمینه های مختلف مخصوص در زمینه صادرات میوه است که باعث می شود فرد تازه کار نتواند به خوبی در تجارت موفق باشد.

در زیر مشکلات کلی که ممکن است با آن رو به رو شویم را مشاهده می کنیم:

 1. نوسانات قیمت ارز
 2. مشکلات تامین ارز از بنک مرکزی
 3. گمرک و چالش های آن
 4. نا هماهنگی بین گمرک و انبار و بازار جهانی
 5. نداشتن علم و دانش لازم در حوزه بین الملل
 6. نداشتن تسلط کافی به زبان انگلیسی که زبان واحد دنیا است

میوه صادراتی و اشتباهات ممکن

یکی از عمده ترین و اصلی ترین اشتباهاتی که تجار و بازرگانان ایرانی در میوه صادراتی مرتکب می شوند، بسته بندی بد و صادرات میوه به صورت فله و کلی است که باعث از بین رفتن مشتریان و بازار هدف و برتری رقبای شما می شود.

یکی از کشورهایی که با آن همین مسئله به وجود آمده، عراق است. میوه صادراتی به عراق همیشه از ایران صورت می گرفت که در طی این سال با بسته بندی بد و نامناسب، باعث شده که ترکیه که رقیب ایران در تجارت با عراق است بازار عراق را به دست بگیرد آن هم به دلیل یک بسته بندی مناسب و زیبا.

ترکیه حتی به قطر هم توانسته صادرات موفقی در زمینه میوه داشته باشد زیرا در بسته بندی محصولات خود به خوبی عمل می کند.

قوانین و مقررات جدید برای بسته بندی میوه صادراتی

طبق بخش نامه ای که توسط سازمان توسعه تجارت ایران ارائه شده است، برای میوه های زیر باید بسته بندی مناسب و طبق استاندارهای هر کشور صورت گیرد تا تجار ایرانی بتوانند ضایعات خود را کاهش دهند و برند خود را بهتر به نمایش بگذارند. جدول میوه های صادراتی ایران :

سیب درختی انار کیوی گیلاس شلیل آلو
لیمو شیرین پرتقال زردآلو هلو آلبالو انگور
گلابی خرمالو به هندوانه خربزه لیمو ترش

چگونه میوه صادراتی را بسته بندی کنیم؟

برای اینکه بازار هدف را در دستان خود بگیرید، باید خلاقیت در بسته بندی را به رخ همگان بکشید. طرحی که نه گران باشد و نه ارزان. طرحی باشد که بر اساس فرهنگ و مردم آن کشور مقصد طراحی شده باشد. شما باید جامعه شناسی کشور مقصد را بخوبی فرا گیرید زیرا باعث این می شود که بدانید از چه طرح و رنگی در بسته بندی محصول خود استفاده کنید. در نتیجه بسته بندی میوه صادراتی اهمیت زیادی دارد. و برای برخی از انواع میوه میتوان از کارتن صادراتی استفاده کرد.

چگونه میوه صادراتی را بسته بندی کنیم؟باید به خود در امر بسته بندی کالا باور داشته باشید. اگر محصولی با کیفیت را با بسته بندی بد را به مشتری خود ارائه دهید ممکن است از شما نخرد ولی اگر محصولی با کیفیتی معمولی را با یک بسته بندی عالی را به مشتری ارائه دهید، مطمئن باشید که اولین نفر از شما خرید خواهد کرد. باید به گونه ای بسته بندی را جدی بگیرید که از رقبای خود در زمینه میوه صادراتی جلوتر باشید.

صادرات میوه به عراق

عراق، کشوری است که فقط در آن درخت های نخل می بینید و تقریبا در زمینه های دیگر کشاورزی چیزی برای عرضه کردن را در این کشور مشاهده نمی کنید. بنابراین، ایران اولین کشوری است که آنها می توانند از آن برای خود میوه وارد کنند که این امر سبب شده که میوه های صادراتی ایرانن به عراق همیشه در بین دیگر کشورها از درصد بالاتری برخوردار باشد.

به دلیل هم مرز بودن و نزدیکی فرهنگی و مردمی به یکدیگر، صادرات میوه به عراق ساده بوده و همیشه یود مناسبی را برای تجار ایرانی به همراه داشته است. داشتن راه زمینی آن هم حمل و نقل با کامیون های یخچال دار باعث شده که صادرات به عراق از علایق تجار ایرانی در سال های اخیر باشد.

صادرات میوه به عراق دارای چه مزایایی است؟

 • پایین بودن هزینه حمل و نقل
 • مالیات ناچیز
 • مسافت کم
 • صرفه جویی در هزینه ها
 • کاهش هزینه نگهداری کالا
 • مشتری همیشگی

میوه صادراتی به عمان و قطر

صادرات انواع میوه به کشورهای عربی همچنان ادامه دارد. عراق تنها مشتری ما در میوه نیست و عمان و قطر هم مشتری پروپاقرص میوه های ایرانی هستند. صادرات میوه به دبی , صادرات میوه به عمان و صادرات میوه به قطر بخشی از بازار گسترده تجارت با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس است. آنها هم مانند کشور عراق از کشاورزی و باغداری مناسب بهره نمی برند و طالب میوه های صادراتی ایرانی هستند.

در بین کشورهای عربی، ایران بیش از همه با عمان در ارتباط است و فقط در زمینه میوه صادراتی با این کشور رابطه ندارد بلکه در زمینه های مختلف با این کشور در داد و ستد است و صادرات به عمان بخش مهمی از صادرات ایران را تشکیل میدهد. اما خوب چون ایران در زمنیه میوه صادراتی معروف است، این بخش بیشتر به چشم می آید.

صادرات میوه به عمان دارای چه مزایایی است؟

 • راه ارتباطی در بستر آب
 • سود بالا و تسهیلات مناسب
 • ارائه جای خواب مناسب به تاجر توسط طرف عمانی
 • ثبات اقتصادی عمان
 • اهدا وام کم بهره به تجار و سرمایه گذاران خارجی توسط دولت عمان
 • واسطه شدن عمانی ها برای ارتباط با دیگر کشورها

نکات مهم درباره صادرات میوهچه مشکلاتی در زمینه صادرات میوه خواهیم داشت؟

همیشه در هر زمینه ای در تجارت، مشکلاتی وجود دارد مانند مشکل نبود نیروی انسانی کافی و بحث ورود ارزی و … همچنین یکی از مشکلاتی که جدیدا برای تجار تازه کار به وجود می آید، وجود یک شرکت مشهور در زمینه های مختلف مخصوص در زمینه صادرات میوه است که باعث می شود فرد تازه کار نتواند به خوبی در تجارت موفق باشد.

در زیر مشکلات کلی که ممکن است با آن رو به رو شویم را مشاهده می کنیم:

 1. نوسانات قیمت ارز
 2. مشکلات تامین ارز از بنک مرکزی
 3. گمرک و چالش های آن
 4. نا هماهنگی بین گمرک و انبار و بازار جهانی
 5. نداشتن علم و دانش لازم در حوزه بین الملل
 6. نداشتن تسلط کافی به زبان انگلیسی که زبان واحد دنیا است

خرید و فروش میوه صادراتی

مجموعه ما در زمینه خرید میوه صادراتی و همچنین فروش میوه صارداتی به صورت تخصصی فعالیت دارد. با توجه به آشنایی بالا و شناخت بازار میتوانید برای صادرات انواع میوه روی ما حساب کنید. تجارت میوه و صادرات میوه، می تواند یک شروع موفق و بی دردسر باشد ولی به شرطی که تمامی اصول را رعایت کنید و در زمینه های مختلف مثل تسلط بر زبان و شناخت فرهنگ کشورهای مختلف هم مهارت داشته باشید. همیشه بدون واسطه و رو در رو با خریدار خود باشید و حرفتان را با صداقت تمام و بدون هیچگونه نیرنگی، یک تجارت با کیفیت و در سطح بالا را تجربه کنید.

1 نظر
 1. محمدرضامعین می گوید

  سلام من در زمینه میوه و کیفیت و قیمت میوه واقعآ یک حرفه ای هستم در حال حاضر مغازه میوه فروشی دارم ولی خودم فکر میکنم حیف است که این کاربلدی این حقیر صرف یک مغازه بشود و می‌توانم در زمینه صادرات هم حرفی برای گفتن داشته باشم و همچنین در مورد بسته بندی و بارگزاری میوه ایده های خوبی دارم من اهل کرمان 44 سال دارم و اسمم محمدرضا معین است ضمنا به درک زبان عربی هم تبحر متوسطی دارم

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)