مجوز واردات کالا از مرزهای کرمانشاه توسط ۷ سازمان تأیید می‌شود

[ad_1]

کرمانشاه- مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه گفت: مجوز واردات کالا از مرزهای این استان توسط هفت سازمان تأیید می‌شود.

خلیل حیدری امروز در گفتگو با شاخص صادرات با اشاره به کولبری در مرزهای استان کرمانشاه اظهار کرد: گمرک تنها وظیفه ترخیص کالا را برعهده داشته و مسئولیتی در قبال کولبرها ندارد.

وی افزود: ساماندهی کولبرها بر عهده فرمانداری و ادارات صمت هر شهرستان است و صمت در صورت وجود شرایط کار، کارت مخصوصی برای این افراد صادر می‌کند.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه گفت: افراد برای واردات کالا که بر عهده فرمانداری‌ها و شورای تأمین شهرستان‌ها است، باید در سامانه ثبت آمار ثبت نام و شورای ساماندهی شامل هفت سازمان آن را تأیید کنند.

حیدری تصریح کرد: فرمانداری‌ها و شورای تأمین شهرستان‌ها باید اطلاعات فرد در سامانه ثبت آمار و توانایی‌های افراد در زمینه واردات را تأیید کنند، در روند واردات جنس‌ها تحویل گمرک داده تا بر اساس مقررات ابلاغی ترخیص شود.

وی ادامه داد: پس از ترخیص کالا از گمرک در سامانه‌ای زیر نظارت اداره صمت موارد لازم ثبت و کالاهای وارداتی به انبارها رفته و سپس توزیع می‌شود.

حیدری با اشاره به صادرات و واردات کالا از مرزهای استان کرمانشاه گفت: مشکلات اقتصادی و کرونا مانع این اقدامات نشده و صادرات و واردات همچنان ادامه دارد.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه افزود: آمار صادرات و واردات در سال ۱۴۰۰ همچون سال گذشته بوده و اجازه انتشار آن داده نشده و تمامی پنج مرز رسمی این استان هم اکنون فعال است‌.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)