لزوم رفع مشکلات صادرکنندگان زنجان در بخش‌های مختلف

[ad_1]

زنجان- استاندار زنجان گفت: برای رفع مشکلات صادرکنندگان استان در بخش های مختلف تمام تلاش خود را می کنیم و در این زمینه کارگروه های ویژه ای ایجاد شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن افشارچی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان زنجان با اشاره به پیگیری مشکلات صادرکنندگان به ویژه در حوزه تعهدات ارزی از مسئولان رده بالای کشور و رئیس بانک مرکزی، گفت: با توجه به حضور وزیر اقتصاد در افتتاح مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان زنجان، جلسه‌ای با حضور فعالان اقتصادی استان و وزیر برنامه‌ریزی و برگزار می‌کنیم.

وی با تاکید بر لزوم حل مشکلات صادرکنندگان استان زنجان در بخش‌های مختلف، تصریح کرد: در کشور باید به سمتی حرکت کنیم که مشکلات را حل کنیم. برای رفع مشکلات صادرکنندگان استان در بخش‌های مختلف تمام تلاش خود را می‌کنیم و در این زمینه کارگروه‌های ویژه ایجاد شده است.

استاندار زنجان با بیان اینکه بهره‌وری موضوعی است که باید به صورت جدی در دستور کار صنعتگران قرار گیرد، گفت: برخی از مشکلات فعالان عرصه تولید و صادرات به تهران منتقل و پیگیری می‌شود.

تسهیل ارتباط تجار از اهداف حضور سفرا و رایزنان در زنجان است

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه یکی از برنامه‌های بلند مدت اتاق در دوره جدید برنامه حضور رایزنان و سفرا در استان است، اظهار کرد: تسهیل در ارتباط تجار با رایزنان و سفرا از اهدافی است که در این برنامه‌ها دنبال می‌شود.

صمدیوسفی اصل با بیان اینکه کاهش هزینه‌ها و صرفه جویی در وقت و برنامه‌های تجار در ارتباط با سفرا و رایزنان نیز از جمله اهداف و برنامه‌های اتاق در راستای حضور سفرا و رایزنان در زنجان است، تصریح کرد: در رویداد اخیر حضور رایزنان اقتصادی سفارت‌های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مختلف جهان در زنجان برنامه دیدار چهره به چهره از سوی اتاق برنامه‌ریزی شد که یا استقبال گسترده بخش خصوصی روبرو شد و در حدود ۳۰۰ فعال اقتصادی در بخش‌های مختلف با ثبت‌نام در سامانه تعریف شده در این برنامه حضور پیدا کردند.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به ظرفیت‌های مغفول و کمتر شناخته شده شهرستان‌های استان در بخش‌های مختلف تولیدی و صادراتی، گفت: بر همین اساس برنامه اتاق بازرگانی زنجان معرفی و بازدیدهای میدانی از شهرستان‌های استان با حضور مهمانان داخلی و خارجی از جمله سفرا و رایزنان است.

یوسفی اصل با اشاره به اینکه عمده مشکلات صادرکنندگان با توجه به صادرات سرب و روی به عنوان اصلی ترین محصول صادراتی استان، در این حوزه است، بیان کرد: صادرکنندگان ما در حال حاضر در استان به ویژه در زمینه‌هایی چون تعهدات ارزی و ضمانت نامه‌های صادراتی با مشکلات جدی روبرو هستند که باید به آن توجه شده و پیگیری و حل شود.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان گفت: زنجان می‌تواند به عنوان اولین استان نماینده تام الاختیار بانک مرکزی را مستقر و برنامه‌ها و مشکلات را پیگیری نماید.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)