قانون مالیاتی، قراردادهای حمل بار و اجاره مسکن را شفاف کرد

رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: بررسی داده های به دست آمده نشان دهنده شفافیت بارنامه ها، لیزینگ ها، بیمه نامه ها، قراردادها، اسناد مربوط به واردات و صادرات، فاکتورهای فروش است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان مالیاتی، دیوید منظور گفت: در تلاش هستیم زیرساخت ها و فناوری اطلاعات و بهره را توسعه دهیم. چرخ دنده ها ارائه اطلاعات جامع و فرآیندهای موثر همراه با اصلاح و شفافیت قوانین و مقررات و ایجاد پایه‌های مالیاتی جدید، زمینه‌های لازم را برای اقتصادی پویا و رو به رشد فراهم می‌کند که منجر به عدالت اقتصادی و اجتماعی و اجرای وعده‌های دولت در خدمت است. مردم کمک زیادی می کنند.

وی در ادامه شفافیت را مهمترین نتیجه معرفی سیستم مالیاتی هوشمند دانست و گفت: با اجرای نظام مالیاتی جدید تقریباً تمامی اطلاعات مالیات دهندگان از جمله اطلاعات درآمد، دارایی، مصرف و درآمد مالیات دهندگان به صورت شفاف در اختیار سازمان مالیاتی کشور قرار می گیرد.

معاون وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه یکی از وظایف اصلی سازمان هوشمندسازی مالیاتی است، افزود: بیشتر خدمات مالیاتی به صورت الکترونیکی قابل ارائه است. مالیات دهندگان با ساماندهی و یکپارچه سازی سیستم های مالیاتی و الکترونیکی کردن کلیه فرآیندهای مالیاتی تحت یک پنجره خدمات مالیاتی، علاوه بر تسهیل خدمات و کاهش هزینه ها، افزایش بهره وری و بهره وری سازمان به حداکثر خواهد رسید.

وی با بیان اینکه سال آینده سال بسیار مهمی برای سازمان امور مالیاتی است تا نقش موثری در اجرای قانون برای تامین درآمد دولت در خدمت مردم ایفا کند، افزود: درآمد مالیاتی عمدتاً با افزایش تلاش های مالیاتی و مبارزه با مالیات به دست می آید. فرار و ما سعی می کنیم به روش هایی مانند اتحاد بررسی سیستماتیک داده‌های مالیاتی و همچنین بررسی داده‌های به‌دست‌آمده در مواد 169 و 169 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم، مانند بارنامه، اجاره، بیمه‌نامه، قراردادها، اسناد واردات و صادرات، فاکتورهای فروش و غیره. به شفافیت اقتصاد کشور و امکان از طریق تحقیق، مالیات دهندگان جدید را شناسایی کنید.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد که نباید چنین شود مالیات دهندگان وی گفت: با توجه به اولویت‌های برنامه‌ای و سیاست‌های کلان وزارت اقتصاد و دارایی، در نظر داریم با تلاش‌های بیشتر مالیاتی، مبارزه با فرار مالیاتی و حداکثر کردن ظرفیت‌های قانونی موجود با بهره، نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی را افزایش دهیم. چرخ دنده ها نیروی کار بهینه خدام و تلاش سازمان را افزایش دهد.منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)