ظرفیت تولید ۳۰ هزار تن آبزیان در چهارمحال و بختیاری وجود دارد

[ad_1]

رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری شهرکرد گفت: سالانه بین 20 تا 30 هزار تن آبزیان در این استان تولید می شود.

حسین برزگر در گفتگو با شاخص صادرات با اشاره به تولید 60 محصول صادراتی در بخش کشاورزی در چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: محصولاتی مانند بادام، ماهی. آبی سردسیب زمینی و تعدادی از محصولات گلخانه ای در روستاها مازاد هستند.

رئیس سازمان کشاورزی چهارمحال و بختیاری افزود: سالانه بین 20 تا 23 هزار تن آبزیان در این استان تولید می شود که سال هاست میزان تولید راکد بوده و با زیرساخت های موجود می توان تولید آبزیان را تا 30 هزار تن افزایش داد.

وی درباره شهر تخصصی بادام توضیح داد: در این شهرستان واحدها مرتب سازیبسته بندی، پردازش و غیره پس از احراز صلاحیت مستقر خواهد شد اندازه گیری مجوز برای متقاضیان صادر می شود.

برزگر گفت: ارزش ارزی بادام معامی نسبت به سایر ارقام بادام بیشتر است. تائیدیه امکان ندارد، تصمیم گرفته شده از این پس صادرات بادام از تمامی گمرکات کشور، اصالت این محصول در تنوع و نوع کالا توسط کارشناسان کشاورزی قرار است چهارمحال و بختیاری مشخص شود.

رئیس سازمان کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به نبود شرکت ترخیص کالا در این استان گفت: همچنین نمایندگی ثبت سفارش و پایانه صادراتی در این استان وجود ندارد.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)