ضرورت انسجام در واردات و صادرات کالا در گیلان

[ad_1]

رشت- نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به لزوم انسجام در واردات و صادرات کالا در استان گفت: هنوز نتوانسته ایم انسجامی را که برخی کشورها در این زمینه دارند اجرا کنیم.

به گزارش شاخص صادرات ، آیت الله رسول فلاحتی در دیدار با مدیرکل و معاون امور مالیاتی استان با تاکید بر اهمیت اصل مالیات در جامعه اظهار داشت: اخذ مالیات در کشورهای دنیا به صورت ویژه انجام می شود. نظام‌ها، اما در جمهوری اسلامی با توجه به اینکه نظام مبتنی بر اسلام است، طبیعتاً نظام‌های غرب در جامعه ما کار نمی‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به لزوم انسجام در واردات و صادرات کالا گفت: در واردات و صادرات کالا هنوز نتوانسته ایم قوامی را که برخی کشورها در این زمینه دارند، اجرا کنیم. و متأسفانه برخی از واردکنندگان فقط به فکر سود خود هستند و نیاز جامعه و مصرف کنندگان به آن فکر نمی کنند.

آیت الله فلاحتی موفقیت کشورها در رشد صادرات خدمات فنی مهندسی را شناسایی کرد و اظهار داشت: عمده صادرات کشورها به این بخش اختصاص دارد که البته در چند دهه اخیر اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است. در کشور ما و اخیراً از نظر روابط آسیای مرکزی و آسیای جنوب شرقی پایه های لازم را گذاشته است.

امام جمعه رشت تصریح کرد: گاه از سوی عده ای که به ارزش ها پایبند نیستند آسیب و آسیبی به کشور و جامعه وارد می شود در حالی که تجار و بازرگانان دنیا معمولاً به قوانین قانونی و ملی کشور خود پایبند هستند.

وی خاطرنشان کرد: برخی سازمان ها، نهادها و سازمان ها از پایانه ها و دستگاه های فروشگاهی استفاده نمی کنند ژست وی افزود: برای رفع مشکلات این بخش باید همگرایی روسای سازمان مالیاتی، سازمان بازرسی و اطلاعات و دستگاه های قضایی افزایش یابد چرا که عدم همگرایی آنها با نظام بانکی و نظارتی. سازمان ها باعث فاجعه می شوند.

وی خطاب به استانداران و معاونان مالیاتی استان گفت: نظارت بر زیرمجموعه ها و نیروهای تحت امر خود را جدی بگیرید زیرا اگر در یک واحد اشتباهی رخ دهد کل نظام زیر سوال می رود.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به تاکید قرآن کریم بر موضوع توجه به امور مالی، گفت: همه ما موظف به رسیدگی به امور مالی هستیم.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)