صادرات ۱.۹ میلیارد دلار کالا از گمرکات کرمانشاه به خارج از کشور

[ad_1]

کرمانشاه- مدیرکل گمرکات کرمانشاه از صادرات ۱.۹ میلیارد دلار کالا از گمرکات کرمانشاه به خارج از کشور خبر داد.

علی اصغرعباس زاده در گفتگو با شاخص صادرات با اشاره به آمار هشت ماهه صادرات از کرمانشاه، اظهار کرد: در این مدت یک میلیارد و ۹۷۵ میلیون و ۹۰۳ هزار و ۱۸۶ دلار کالا به وزن چهار میلیون و ۸۷۸ هزار و ۲۴ تن از گمرکات استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شد است.

وی افزود: مجموع میزان صادرات کالا در هشت ماهه سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۱۲ درصد و به لحاظ وزن رشد ۱۰ درصدی داشته است.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه به عمده کالاهای صادراتی از طریق گمرکات استان اشاره و تصریح کرد: میلگرد و آهن آلات، کاشی و سرامیک، میوه و تره بار، سنگ‌های ساختمانی، لبنیات، انواع محصولات پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف و… از جمله کالاهای صادراتی از کرمانشاه است.

عباس زاده در ادامه به آمار هشت ماهه واردات گمرکات استان تاکید و اضافه کرد: در مجموع ۷۱ میلیون و ۷۸۴ هزار و ۲۶۰ دلار کالا به وزن ۱۰ هزار و ۵۴۴ تن از طریق گمرکات کرمانشاه، شوشمی، شیخ صله و پرویزخان وارد کشور شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش هفت درصد و از حیث وزن ۶ درصد کاهش داشته است.

وی عنوان کرد: عمده کالاهای وارداتی از طریق گمرکات استان کرمانشاه شامل پرایمری ریفرمر، دستگاه تولید لبنیات و دیزل ژنراتور، سایبان باغبانی، کاتالیست تری اتیل آلومینیوم، کو پلی اتیل ونیل ستات، الیاف فیبر نوری، قطعات کوره القایی و… بوده است.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)