صادرات گیلان رونق می گیرد/ لزوم حل مشکلات مناطق روستایی

[ad_1]

آستارا – استاندار گیلان با تاکید بر لزوم فراهم سازی بسترهای تجاری و اقتصادی در استان گفت: صادرات گیلان رونق می گیرد.

به گزارش شاخص صادرات، اسدالله عباسی ظهر دوشنبه در جلسه شواری اداری شهرستان مرزی و بندری آستارا اظهار کرد: خط ریلی رشت -کاسپین که در دولت قبل مورد غفلت واقع شده بود با همت دولت سیزدهم در آستانه بهره برداری قرار دارد.

وی با بیان اینکه قطار توسعه در گیلان به سرعت در حال حرکت است، با اشاره به جزئیات پروژه ریلی رشت _ کاسپین افزود: بهره برداری از این پروژه باعث تحول در اقتصاد کشور و گیلان می‌شود که با بکارگیری آن می‌توانیم به دریاهای آزاد دسترسی داشته باشیم.

استاندار گیلان از بهره برداری آزاد راه رشت – قزوین تا پایان سال خبر داد و بیان کرد: با بهره برداری این پروژه ملی بخش قابل توجهی از مشکلات ترافیکی جنوب گیلان حل می‌شود.

عباسی با اشاره به فرصت‌های اقتصادی و سرمایه گذاری صادرات محور در گیلان بیان کرد: فعالان اقتصادی ما در کشورهای آسیای میانه خوش می‌درخشند و صادرات کیوی، زیتون و دیگر محصولات کشاورزی گیلان روند امیدوار کننده‌ای دارد.

وی با بیان اینکه وضعیت صادرات گیلان بهبود پیدا می‌کند، افزود: سفر اخیر هیأت اقتصادی گیلان به روسیه بسترها را برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری گیلان با روسیه فراهم کرد.

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم ساماندهی توزیع آرد و نان در بندر آستارا بیان کرد: در شهرستان آستارا کسری آرد و نان وجود ندارد اما به دلیل وجود جمعیت شناور و همچنین قاچاق آرد در مقطعی با مشکل کمبود نان مواجه شدیم که هم اینک وضعیت آرد و نان در این شهرستان ساماندهی شده و نباید دیگر شاهد مشکل در این بخش باشیم.

عباسی با بیان اینکه بندر آستارا از لحاظ غنای فرهنگی، تجاری، اقتصادی و گردشگری قابلیت‌ها و مزیت‌های زیادی دارد، گفت: بندر مرزی آستارا در اقتصاد دریا نیز سهم دارد که با پیگیری‌های لازم لایروبی بندر آستارا در حال انجام است.

وی با تاکید بر لزوم حل مشکلات مناطق روستایی در حوزه‌های مختلف افزود: رسیدگی به مشکلات در حوزه آب شرب روستاها، اجرای طرح هادی، حمایت از بخش کشاورزی، تولید و تجارت بسیار اهمیت و ضرورت دارد.

استاندار گیلان با بیان اینکه مشکل بارانداز آستارا حل می‌شود، گفت: این مسائل و سایر مسائل مرتبط به آن و پروژه پل روگذر هم با سرعت در حال پیگیری و انجام است.

عباسی ادامه داد: پروژه راه سراوان به سمت پونل، کنارگذر تالش و آستارا با انجام تمهیداتی پروژه از سمت آستارا در حال اجرا است تا راه دسترسی مردم هموار شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه در خصوص پروژه راه آهن رشت – بندر آستارا برای مشاوره مجدد با پیمانکاران روسی به توافق خواهیم رسید، اضافه کرد: تلاش‌ها بر این است تا این پروژه با کمترین هزینه و همچنین با کمترین خسارت به سرانجام برسد.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)