صادرات کالا از گمرکات کرمانشاه از مرز ۱.۴ میلیارد دلار گذشت

[ad_1]

کرمانشاه- مدیرکل گمرک کرمانشاه با اشاره به افزایش ۹ درصدی صادرات کالا، گفت: صادرات کالا از گمرکات کرمانشاه از مرز ۱.۴ میلیارد دلار گذشت.

علی اصغر عباس زاده در گفتگو با شاخص صادرات با اظهار کرد: در شش ماهه نخست سال جاری یک میلیارد و ۴۲۵ میلیون و ۸۹۶ هزار و ۲۲۷ دلار کالا به وزن سه میلیون و ۵۶۴ هزار و ۲۸۱ تن از گمرکات استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شد است.

وی افزود: مجموع میزان صادرات کالا در نیمه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۹ درصد و از حیث وزنی ۱۳ درصد رشد داشته است.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه با اشاره به عمده کالاهای صادراتی از طریق گمرکات استان، تصریح کرد: میلگرد و آهن آلات، کاشی و سرامیک، میوه و تره بار، سنگ‌های ساختمانی، لبنیات، انواع محصولات پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف و… از جمله کالاهای صادراتی بوده است.

عباس زاده در ادامه با تاکید بر واردات استان کرمانشاه، خاطر نشان کرد: در ۶ ماهه سپری شده از سال ۱۴۰۲ در مجموع ۶۷ میلیون و ۲۳۰ هزار و ۴۸۶ دلار کالا به وزن ۹ هزار و ۱۲۵ تن از طریق گمرکات شوشمی، شیخ صله، کرمانشاه و پرویزخان وارد کشور شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۱۰ درصد افزایش و از حیث وزن چهار درصد کاهش داشته است.

وی بیان کرد: عمده کالاهای وارداتی از طریق گمرکات استان کرمانشاه شامل پرایمری ریفرمر، دستگاه تولید لبنیات و دیزل ژنراتور، سایبان باغبانی، کاتالیست تری اتیل آلومینیوم، کو پلی اتیل ونیل ستات، الیاف فیبر نوری، قطعات کوره القایی و… بوده است.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)