شفاف‌سازی مبادلات در دستور کار است/ لزوم بهبود هماهنگی‌ها

[ad_1]

سمنان- رئیس سازمان صمت استان سمنان با بیان اینکه شفاف سازی بورس در دستور کار است، گفت: با این اقدام میزان تولید، توزیع و قیمت کالا برای جامعه یک ضرورت اعلام می شود.

به گزارش شاخص صادرات، علی تشنه دل، بعدازظهر چهارشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان سمنان که به همت دفتر ایشان برگزار شد، ضمن بیان اینکه اجرای طرح شفافیت مبادلاتی در دستور کار قرار گرفته است، اظهار داشت: آحاد مختلف جامعه حق آگاهی از حجم تولید، توزیع و قیمت کالاها اطلاع رسانی شود زیرا برای رفع مشکلات و نیازهای جامعه به این امر نیاز داریم.

وی شفاف سازی مبادلات را راهبردی ترین شاخص برای اصلاح ساختارها دانست و افزود: برای تحقق این هدف باید هماهنگی ها از دستگاه های اجرایی به بدنه اصلی منتقل شود.

رئیس سازمان سکوت استان سمنان با بیان اینکه می توان از ظرفیت سایر نهادها در این راستا استفاده کرد، ابراز داشت: در حال حاضر این اقدام به خوبی انجام نشده و بیم آن وجود دارد که در صورت اجرایی شدن آن کارایی لازم را نداشته باشیم. بنابراین در ابتدای امر باید یک همسویی انجام دهیم

تشندل با بیان اینکه مدیریت صنعت و معدن در استان سمنان در حال رصد است، گفت: یکی از نگرانی ها وجود معادن در استان ها و نبود کارخانه های فرآوری است که در صورت فراهم شدن زیرساخت های لازم در این زمینه، می توان به این موضوع اشاره کرد. قطعا نقش بسیار خوبی در بهبود آمار اشتغال ایفا می کند.

وی با بیان اینکه رشد صادرات استان بالاتر از میانگین کشوری است، افزود: طبق آمار و ارقام امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش 54 درصدی صادرات کالا از استان سمنان مواجه هستیم.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)