خرید و فروش سیب صادراتی با قیمت مناسب

راهنمای تهیه سیب صادراتی با قیمت رقابتی

کم ریسک ترین محصول برای صادر کردن و ارسال آن به دیگر نقاط جهان، سیب صادراتی است. یکی از اصلی ترین میوه های شهرهای ارومیه، سمیرم، میانه، دماوند و مراغه است که به کشورهای دیگر صادر می شود. یکی از مزیت های مهم سیب این مناطق، تولید بالا و کیفیت بی نظیر آن است.

سیب، میوه ای که باعث اخراج آدم و هوا از بهشت و کشف جاذبه توسط نیوتون شد و میوه ای است که در نوع خود در دنیا و جهان هستی نقش های بسیار زیادی را ایفا کرده است. میوه سیب، میوه ای است که در ایران به صورت گسترده تولید و صادر می شود به طوری که سیب صادراتی ایران در جهان معروف است.

آنقدر که سیب صادراتی ایران با کیفیت است که بازرگانان کشورهای دیگر بدون تست و بازبینی، سیب ایرانی را سفارش می دهند چون آسوده خاطر بودن آنها از بابت ظاهر، کیفیت و نوع بسته بندی و قیمت آن مشخص کننده همین ماجرا است.

چه کشورهایی طالب سیب صادراتی ایران هستند؟

در حال حاضر هفت کشور هستند که بیشترین میزان خرید سیب از ایران را دارا می باشند. این هفت کشور عباراتند از :

صادرات سیب به عراق عراق

همسایه غربی ایران که بیشترین صادرات سیب را به این کشور داریم. همین امر باعث شده تا میوه فروشان و باغداران ما بازار خود را به خوبی بشناسند و به راحتی بازار عراق را در دست بگیرند.

صادرات سیب به روسیه

یکی از مشتریان پروپاقرص سیب صادراتی ایران است. بعد از عراق بیشترین صادرات به روسیه انجام می شود. شما می توانید سیب های ایرانی را در فروشگاه های بزرگ این کشور مشاهده کنید.

صادرات سیب به هندوستان – پاکستان – قطر – عمان – مصر

بعد از عراق و روسیه، هند و پاکستان و عمان و قطر و مصر از اصلی ترین واردکنندگان سیب صادراتی ایران هستند. در سال اخیر ایران به بیش از 24 کشور در دنیا سیب صادر کرده است. در این مدت هر کیلو سیب به قیمت 46سنت صادر می شد.

انواع سیب صادراتی

انواع سیب صادراتی

ایران با دارا بودن زمین و باغات متعدد و متنوع توانایی بالایی در تولید سیب دارد. سیب قرمز، سبز و سفید از سیب هایی است که برای صادرات استفاده می شوند. بسته به نیاز بازار هدف، دسته بندی در انواع سیب شکل گرفته است و به درجات 1 و 2 و 3 تقسیم می شود. بنا به هر درجه، کیفیت و نوع سیب فرق می کند. مثلا سیب درجه 1 بهترین سیب برای صادرات است.

از مشخصات یک سیب ممتاز و درجه یک، بدون لک و سفت بودن سفت اشاره کرد. همچنین زیبا بودن سیب هم تاثیر بسزایی را در افزایش صادرات برای شما دارد.

نحوه بسته بندی سیب صادراتی

برای بسته بندی سیب صادراتی از روش دستی و چینش با سلیقه های مختلف استفاده می کنند و که هم در طول مسیر آسیبی به سیب ها نرسد و هم زیبایی محصول و بسته بندی حفظ شود.

برای صادرات سیب به روسیه و گرجستان، با باغدار وارد معامله شوید و به صورت حضوری از خود فرد سیب را تهیه کنید، زیرا این روش هم برای شما ارزان تر می نشیند و هم از کیفیت محصولی که می خرید اطمینان حاصل خواهید کرد.

صادرات سیب به صورت تنی و بیش از اندازه باعث پایین آمدن هزینه های شما می شود ولی این را هم بدانید که عوامل زیادی در قیمت سیب صادراتی مانند بسته بندی، کیفیت و بازاریابی و … تاثیرگذار است.

روسیه، بازار هدفی عالی و پرسود

مهم ترین بازار برای صادرات سیب بی شک بازار روسیه است. فروشگاه های بزرگ و خرده فروشی ها همگی برای سیب ایرانی در صف هستند.

شما میتوانید به صورت فیزیکی و حضوری در بازار روسیه با خریداران خود در تعامل باشید و بدون واسطه صادرات سیب را در دست بگیرید. باید این را هم بدانید که شرط و ضمانت یک تجارت خوب، سر قول خود ماندن و کیفیت محصول مد نظر است.

روس ها به شدت به زمان و کیفیت محصول حساس هستند. شما اگر یک محصول با کیفیت را ارائه دهید و بر قول و قراری که با روس ها داده بودید بایستید، می توانید با یک قیمت معقول و منطقی که به نفع هر دو طرف باشد به نتیجه برسید و روس ها را به خود وابسته کنید.

به دلیل بیش از اندازه بودن سیب در ایران، این میوه بهشتی همیشه صادرات گسترده ای دارد و حاشیه سود بسیار مناسبی را به همراه خود می آورد. بنابراین شما می توانید با شناخت بازار هدف خود در بین تمامی بازارهای بین المللی، فرصتی بسیار بزرگ را برای خود و سرمایه خود بدست آورید.

عراق، بازاری نزدیک و مناسب

چند وقت پیش بود که فروشندگان میوه و تربار کشور عراق، برای محصولات ایرانی به خصوص سیب صادراتی ایران، شایعاتی را پراکنده کردند که باعث تخریب کالاها در ذهن مردم عراق شد.

اما چندی نگذشت که این ماجرا از ذهن مردم عراق محو شد و دوباره صادرات به عراق از سر گرفته شد. الان عراق یکی از پر حجم ترین کشورهایی است که ایران به آن سیب صادر می کند و همیشه هم مشتری ایران در امر واردات سیب هستند.

خرید و فروش سیب صادراتی

کشورهای برتر در زمینه صادرات سیب

سال 2018، در کل دنیا بیش از 7 میلیارد دلار صادرات و واردات سیب صورت گرفته است که سهم اروپایی ها از این عدد چیزی حدود به 3 میلیارد دلار یعنی 40 درصد از کل مراودات سیب در دنیا بود. بر اساس آمار در دنیا تقریبا هر کشوری سهمی 8 درصدی از تجارت سیب و خرید و فروش آن دارد که این نکته مسئله جالبی در نوع خود است. بعد از اروپا، آسیا میانه با در دست داشتن 23 درصد از تجارت سیب و خرید و فروش آن در رتبه دوم قرار دارد.

چین با در دست داشتن  حدود یک پنجم صادرات سیب به جهان توانسته رتبه یک را در اختیار خود بگیرد. متاسفانه علی رغم پتانسیل بالا، ایران جایی در بین 10 کشور برتر صادرکننده سیب ندارد. در زیر کشورهایی که بیشترین میزان صادرات سیب را دارند را می بینید:

  1. چین: 1.4 میلیارد دلار (19.8 درصد)
  2. ایتالیا: 962.3 میلیون دلار (13.2 درصد)
  3. آمریکا: 855.2 میلیون دلار (11.7)
  4. نیوزلند: 590.1 میلیون دلار (8.1 درصد)
  5. شیلی: 568.6 میلیون دلار (7.8 درصد)
  6. فرانسه: 480.5 میلیون دلار (6.6 درصد)
  7. آفریقای جنوبی: 409 میلیون دلار (5.6 درصد)
  8. لهستان: 240.2 میلیون دلار (4.6 درصد)
  9. هلند: 253 میلیون دلار (3.5 درصد)
  10. صربستان: 126.1 میلیون دلار (1.7 درصد)

خرید و فروش سیب صادراتی

به دلیل ماندگاری بالا صادرات سیب ریسک کمتری نسبت به سایر میوه ها دارد. مجموعه آماده خرید سیب صادراتی از باغداران و تامین کتتده های گرامی است. همچنین برای فروش سیب صادراتی به کشور های دیگر میتوانید روی تیم ما حساب کنید. برای شروع یک تجارت موفق و کم خطر، خرید و فروش سیب را در دستور کار خود قرار دهید. صاردات سیب به کشورهایی همچون روسیه و عراق توصیه می شود و می تواند برای ادامه روند تجارت شما در زمینه های دیگر هم تاثیرگذار باشد.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)