سهم ناچیز ایران در بازار ۲۹۰ میلیارد دلاری روسیه

[ad_1]

رشت- رئیس اتاق بازرگانی گیلان از واریز کالا و محصولات کشاورزی در گمرک انتقاد کرد و گفت: سهم ایران در بازار ۲۹۰ میلیارد دلاری روسیه تنها یک میلیارد دلار و بسیار ناچیز است.

قاسم رضاییان در گفتگو با شاخص صادرات اظهار داشت: استان گیلان از ظرفیت های اقتصادی و تجاری خوبی به ویژه در بازارچه کشورهای مرزی خزر برخوردار است که به آن توجه نشده است.

رئیس اتاق بازرگانی گیلان با اشاره به اینکه سهم ایران از بازار 290 میلیارد دلاری روسیه تنها یک میلیارد دلار بوده است گفت: این آمارها نشان می دهد که در توسعه روابط تجاری و اقتصادی عملکرد خوبی نداشته است. صبح.

رضایان با بیان اینکه بسیاری از چالش ها و مشکلات ناشی از تصمیم گیری است می بینم و دستورالعمل ها غیرکارشناسی است، افزود: تغییر ساختار متناسب با توسعه، بهبود و تقویت نتایج کسب و کار ضروری و ضروری است.

وی با تاکید بر حفظ انسجام و تعامل درون سازمانی در اتاق بازرگانی افزود: حل مشکلات، چالش ها و دغدغه ها از طریق وحدت عمل، تعامل و هم افزایی صورت می گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی گیلان از عملکرد ضعیف گمرک در ترخیص کالا و انبارداری برخی کالاها انتقاد کرد و افزود: انبارداری و انباشته شدن کالا در گمرک به نفع صادرکنندگان و مردم نیست و اینجاست که دامنه نارضایتی ها شکل می گیرد.

رضاییان با بیان اینکه کالا نباید چند روز یا هفته در گمرک معطل شود، گفت: انباشته شدن برخی کالاها به کیفیت آن کالا بستگی دارد. می توان نزول کردن و کاهش کیفیت آن منجر به از دست دادن بازار می شود.

وی با بیان اینکه گیلان بیشترین تولید کیوی را دارد افزود: صادرات کیوی و مرکبات از گیلان می تواند ارزشمند باشد و باید از تولیدکنندگان این محصولات حمایت شود.

رئیس اتاق بازرگانی گیلان با انتقاد از برخی بی احتیاطی ها در زمینه آماده سازی صادرات محصولات کشاورزی افزود: بسیاری از مرکبات ما به دلیل کم کاری در انبارها انبار شده و پوسیده می شوند و این امر آسیب جدی به کشاورز و صادرکننده وارد می کند و باید برای این نگرانی ها چاره اندیشی کرد.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)