سهم ایران از بازار ارمنستان کم است

[ad_1]

سفیر جدید ایران در زنجان گفت: سهم ایران در بازار ارمنستان اندک است و باید روند فعلی بهبود یابد.

به گزارش شاخص صادرات، مهدی سبحانی شامگاه پنجشنبه در نشست با فعالان اقتصادی استان اظهار داشت: زنجان می تواند مکمل تجاری و اقتصادی خوبی برای ارمنستان باشد.

وی با بیان اینکه استان زنجان در سال گذشته 650 میلیون دلار صادرات داشت که سهم ارمنستان با وجود ظرفیت بالای آن 25 درصد بوده است، گفت: کار ما مدیریت تجارت نیست، آهن‌کشی و تسهیل فعالیت تجار این کشور است. در این میان دولت به تعامل با کشورهای منطقه توجه داشت.

سبحانی افزود: سهم ایران از بازار ارمنستان اندک است و روند فعلی نیاز به بهبود دارد.

سفیر جدید ایران در ارمنستان به سرمایه گذاری در حوزه بهداشت و درمان و گردشگری در ارمنستان اشاره کرد و افزود: صادرات داروهای ایرانی به ارمنستان نیز باید انجام شود.

سبحانی تاکید کرد: واردات ارمنستان هشت و نیم میلیارد دلار است و سهم ایران از این میزان کمتر از 10 درصد است که بر اساس پیش. بینی ها برنامه کوچک سه میلیارد دلار صادرات را هدف گذاری کرده است.

وی بیان کرد: در بخش اقتصادی نیز فعالیت در صنایع پرسرعت ارمنستان مورد توجه قرار گرفت و با وجود اینکه ارمنستان سه میلیون نفر جمعیت دارد، باید این کشور را به دلیل عضویت در این کشور به عنوان دروازه ورود به بازار 200 میلیون نفری ببینیم. اتحادیه اوراسیا

سفیر جدید ایران در ارمنستان گفت: طبق توافقات این کشور با اتحادیه اروپا و آمریکای شمالی می توان از این ظرفیت برای صادرات مجدد کالا و کاهش تعرفه ها استفاده کرد.

سبحانی اضافه کرد: کاهش تعرفه ارمنستان به تسهیل صادرات کمک می کند و در این راستا باید تسهیلات قانونی فراهم کنیم و ایجاد دفتر بازرگانی در زنجان ارمنستان ایده بسیار خوبی است.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)