سند آمایش فارس نیازمند رویکرد بلند مدت است

[ad_1]

شیراز – استاندار فارس گفت:سبک تولید و صادرات قدیمی و سبک واردات ما جدید است بنابر این به رویکردی بلند مدت نیاز داریم که این مهم با تدوین سند آمایش ممکن می شود.

به گزارش شاخص صادرات، عنایت الله رحیمی بعد از ظهر چهارشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه با اشاره به تدوین سند آمایش سرزمین گفت: اهداف متعالی و روشنگرانه این سند چشم انداز مشخصی از وضعیت فعلی و آینده پیش بینی شده، ارائه می‌دهد و مسیرهای دست یابی به اهداف نیز با بهره گیری از روش‌های نوین ترسیم شده است.

وی با تاکید بر لزوم بهره گیری از فناوری‌های نوین در شناسایی و رفع نیاز مندی های توسعه افزود: استفاده از فناوری‌های نوین فرصت ارزشمندی برای دست‌اندرکاران تدوین و اجرای طرح آمایش سرزمین فراهم می‌کند و این امر مستلزم توجه به توسعه همه جانبه است.

نماینده عالی دولت در استان فارس شناسایی توانمندی‌های داخلی و بومی را از دیگر ضرورت‌های کاری در تهیه طرح آمایش سرزمین عنوان کرد و خاطر نشان کرد: توانمندی‌های مختلفی در نیروی انسانی وجود دارد که این ظرفیت عظیم توانایی تحقق اهداف سند را دارد.

وی افزود: آینده توسعه کشور حساب ویژه ای روی نیروی انسانی متفکر و خلاق باز کرده و این مسیر همگام با تحولات جهانی ادامه می‌یابد.

استاندار فارس در ادامه عدم تکیه به منابع طبیعی و کانی را از جمله مباحث مهم در این سند عنوان کرد و گفت: حرکت‌های توسعه‌ای باید با شدت و سرعت بیشتری انجام شود و این روند همگان با توسعه جهانی است.

وی با بیان اینکه سبک تولید و صادرات قدیمی و سبک واردات ما جدید است اظهار داشت: به رویکردی بلند مدت نیاز داریم تا از دانش آمایش برای تأمین نیازهای واردات و صادرات بهره گیری کندو این سیاستی کلان باید مورد توجه همگان باشد.

وی با اشاره به ظرفیت جمعیتی استان فارس در توسعه گفت: استان فارس با دارا بودن هفت و نیم درصد از جمعیت کشور، توانمندی بالای در نیروی انسانی دارد که باید مورد توجه سیاست گذاران امر باشد.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)