زیرساخت شرکت‌های تخصصی صادراتی در آذربایجان شرقی فراهم است

[ad_1]

تبریز- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی گفت: زیرساخت‌های مورد نیاز تشکیل شرکت‌های تخصصی و کنسرسیوم‌های صادراتی در استان موجود است و تشکیل این شرکت ها باعث جهش صادرات می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، داود بهبودی روز سه شنبه در نشست بررسی آخرین اقدامات پروژه‌های دومین سند تدبیر توسعه استان بر تدوین طرح تشکیل شرکت‌های تخصصی صادرات به شکل کارشناسی تاکید کرد و گفت: با استفاده از ظرفیت شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی باید موانع حقوقی مسئله رفع شود.

وی همچنین با تاکید بر لزوم رفع موانع تشکیل کنسرسیوم‌های صادراتی در آذربایجان شرقی، خاطرنشان کرد: در قانون ظرفیت معافیت‌های مالیاتی مشوق صادرات هم وجود دارد و باید از لبه نرم قانون برای پیشبرد اهداف توسعه صادرات استان بهره ببریم.

وی در ادامه با اشاره به پروژه «نوسازی ناوگان حمل و نقل کالاهای صادراتی» به حجم پنج هزار دستگاه اظهار کرد: آذربایجان شرقی پیشینه تجاری دیرینه ای دارد و فرسودگی ناوگان حمل و نقل هم به دلیل ریشه دار بودن صنعت حمل و نقل در این استان است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: مدیریت شرکت حمل و نقل بین المللی یک فعالیت تخصصی بوده و فرهنگ خودرانندگی و مالکیت خودرو توسط افراد حقیقی در آینده جوابگو نخواهد بود.

بهبودی اضافه کرد: اگر شرکت‌های حمل و نقل تخصصی از ابتدا در استان شکل گرفته بود، ناوگان به موقع بازسازی و مسائل مربوط به بحث‌های رفاهی و بازنشستگی رانندگان نیز مرتفع می‌شد.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)