رکورد ماهانه جابه‌جایی در جاده‌های کشور شکسته شد

[ad_1]

رکورد ماهانه میزان جابه‌جایی کالا در جاده‌های کشور در آبان ماه امسال با حمل ۵۰ میلیون تن کالا شکسته شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهرداد احمداللهی مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، گفت: در هشت ماهه سال جاری بیش از ۳۷۵ میلیون تن کالا در قالب بیش از ۲۴ میلیون سفر از طریق جاده‌های کشور حمل شده است که ۱۲.۵ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می‌دهد.

وی بیان‌داشت: در آبان امسال نزدیک‌به ۵۰ میلیون تن کالا در جاده‌های کشور جابه‌جا شد که بیشترین میزان حمل ماهانه کالا در جاده‌های کشور را به خود اختصاص داده است. میزان حمل کالای اساسی از بنادر مهم کشور در هشت ماهه سال ۱۴۰۲ نزدیک به ۱۴ میلیون تن با ۵۹۰ هزار بارنامه بوده است.

وی ادامه‌داد: با توجه به ظرفیت‌های قانونی پیش‌بینی شده در قانون بودجه سال ۱۴۰۲ و الزام صاحبان معادن به حمل کالا از مبدا معادن با سند حمل (بارنامه) و پیگیری‌های به عمل آمده و ظرفیت‌های ایجاد شده برای صدور بارنامه این محمولات، رشد چشمگیری در اخذ سند حمل در این بخش انجام شده است.

این مسئول اظهار داشت: ۱۲۷ میلیون تن محمولات ساختمانی و معدنی در هشت ماهه سال ۱۴۰۲ با بارنامه جابه‌جا شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد رشد داشته است. اکنون تعداد ۴۲۶ هزار دستگاه ناوگان باری دارای مجوز با میانگین عمر ۱۹.۱ سال و ۵۴۸ هزار راننده در حال خدمت‌رسانی در بخش حمل و نقل جاده‌ای کالا هستند.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)