رشد ۱۵۳ درصدی صادرات از پایانه مرزی بیله سوار

[ad_1]

بیله سوار- مدیر پایانه مرزی بیله سوار گفت: امسال بیش از 435 هزار تن کالا از 17 هزار و 729 دستگاه کامیون از پایانه مرزی بیله سوار صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 153 درصد افزایش داشت.

به گزارش شاخص صادرات ، لطف الله بابایی دوشنبه شب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امسال در مجموع بیش از 450 هزار تن کالای ایرانی از 20 هزار و 256 کامیون از پایانه مرزی وارد شد. زائر صادر شده است.

وی خاطرنشان کرد: از این میزان 389 هزار تن کالا از 17 هزار و 297 کامیون ایرانی و حدود 60 هزار تن کالا از 2 هزار و 959 کامیون کشورهای اوکراین، آذربایجان، تاجیکستان، ترکیه، قزاقستان، قرقیزستان و لهستان قاچاق شده است. است.

مدیر پایانه مرزی زائر وی محصولات کشاورزی، انواع شیشه، نئوپان، انواع بنزین، یراق آلات، سنگ های ساختمانی، انواع کاشی، خرما، نمک و پروفیل را عمده ترین کالاهای صادراتی ایران در این مدت عنوان کرد.

بابایی گفت: امسال در این مدت بیش از 435 هزار تن کالا از 17 هزار و 729 دستگاه کامیون از پایانه مرزی. زائر ترانزیت خروجی که نسبت به مدت مشابه سال قبل 153 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: آب معدنی، پوشاک، ورق گالوانیزه، برنج، ورق، لاستیک، کاشی، سنگ ساختمانی، سیم پیچی و انواع خودروها جزو کالاهای ترانزیت اصلی هستند.

مدیر پایانه مرزی زائر همچنین از تردد 28 هزار مسافر خارجی از پایانه مرزی زائر اعلام کرد و گفت: یشتر کالاهای ایرانی به کشورهای آذربایجان، روسیه، گرجستان و قفقاز صادر می شود.

بابایی با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا باعث کاهش تردد مسافران از این پایانه شده است، افزود: این تعداد مسافر خارجی از پایانه مرزی تردد می کنند. زائر به باکو و نخجوان سفر کردند.

وی گفت: در این مدت بیش از 94 هزار کامیون و 915 اتوبوس و تردد از پایانه مرزی انجام شده است. زائر در سفر بودند.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)