رشد ۱۰ درصدی ارزش صادرات کالا از طریق گمرکات کرمانشاه

[ad_1]

کرمانشاه- مدیرکل گمرکات کرمانشاه از رشد ۱۰ درصدی ارزش صادرات کالا از طریق گمرکات کرمانشاه خبر داد.

بختیار رحمانی پور در گفتگو با شاخص صادرات اظهار کرد: بر اساس آمار ۱۰ ماهه سال جاری میزان ۲ میلیارد و ۱۶۸ میلیون و ۴۶۶ هزار و ۹۶۰ دلار کالا با وزن پنج میلیون و ۳۲۴ هزار و ۸۷۱ تن از گمرکات استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شده است.

وی افزود: ۹۰۱ میلیون و ۱۱۲ هزار و ۹۷۸ دلار کالا با وزن ۲ میلیون و ۱۹۶ هزار و ۴۷۲ تن از کالاهای صادراتی در ۱۰ ماهه امسال از طریق گمرکات کرمانشاه در مرزهای پرویز خان، شوشمی و خسروی صادرات صورت گرفته است.

مدیرکل گمرک استان کرمانشاه با اشاره به رشد صادرات در سال جاری، تصریح کرد: در مقایسه با آمار ۱۰ ماهه سال گذشته میزان صادرات از نظر وزن یک درصد و از نظر ارزش مالی ۱۰ درصد رشد داشته است.

رحمانی پور بیان کرد: عمده کالاهای صادراتی که از طریق این گمرکات به خارج از کشور صادر شده‌اند شامل کاشی و سرامیک، میلگرد و آهن‌آلات، محصولات پتروشیمی، لبنیات، سنگ‌های ساختمانی، مصنوعات پلاستیکی، میوه و تره بار، ظروف یکبار مصرف هستند.

وی با بیان آمار واردات ۱۰ ماهه گمرکات استان کرمانشاه در سال جاری، ادامه داد: ۵۶ میلیون و ۸۸۷ هزار و ۱۷۲ دلار کالا با وزن ۱۹ هزار و ۶۴۸ تن از طریق مرز پرویزخان و خسروی وارد شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ارزش آن رشد ۱۳ درصدی داشته است.

مدیر کل گمرکات استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: از مجموعه کالاهای وارداتی استان کرمانشاه با ۳۳ میلیون و ۴۹ هزار و ۲۱۸ دلار کالا به وزن ۳ هزار و ۷۶۰ تن، بیشترین میزان کالاهای وارداتی استان را در ۱۰ ماهه سال جاری به خود اختصاص داده است.

رحمانی پور افزود: این میزان واردات نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته به لحاظ وزنی ۱۰۲ درصد و از نظر ارزش ۱۲۲ درصد رشد به همراه داشته است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری ۱۹ میلیون و ۹۰۶ هزار و و ۴۷ دلار کالا به وزن ۱۴ هزار و ۶۵۹ تن گمرک مرز پرویزخان و سه میلیون و ۹۳۱ هزار و ۹۰۸ دلار کالا با وزن یک هزار و ۲۳۰ تن از گمرک مرز خسروی به داخل کشور وارد شده است.

مدیر کل گمرکات استان کرمانشاه بیان کرد: آلیاژ آلومینیوم، خط تولید کارخانجات، باتری سیلد اسید و انواع تایر از جمله کالاهای وارداتی به کشور است.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)