راه آهن و فرودگاه کرمانشاه در حال اصلاح و بهسازی است

[ad_1]

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه باید زمینه افزایش صادرات را تسهیل کنیم، گفت: راه آهن و فرودگاه کرمانشاه در حال اصلاح و بهسازی است.

به گزارش شاخص صادرات، محمد طیب صحرایی ظهر پنج‌شنبه در مراسم بزرگداشت روز ملی صادرات که با حضور نایب رئیس مجلس، جمعی از مدیران و صادرکنندگان و فعالین اقتصادی استان در سالن جلسات اتاق بازرگانی برگزار شد، اظهار کرد: آنچه که صادرکنندگان و تولید کنندگان امروز با آن مواجه هستند فرصت‌ها و تهدیدهایی است که بر این فضا حاکم شده که با آماده سازی ظرفیت‌های زیرساختی باید عرصه را برای فعالیت صادر کنندگان مهیا کنیم.

وی افزود: یکی از مقدمات مهم آنچه که در حوزه صادرات انجام می‌گیرد توجه به مسیرهای حمل و نقلی است چرا که کرمانشاه وارث مشکلاتی در این حوزه بوده که نیازمند تغییرات اساسی و بهسازی به ویژه در حوزه فرودگاه و حمل و نقل ریلی دارد.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه ساماندهی باند فرودگاه مسئله مهم امروز در استان کرمانشاه بوده، تصریح کرد: طی روزهای گذشته با مذاکراتی که با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی انجام گرفته به دنبال ایجاد حضور ایرلاین‌ها در کرمانشاه هستیم.

صحرایی عنوان کرد: همچنین در حوزه راه آهن نیز به عنوان مسئله مهم دیگر در حوزه حمل و نقل ریلی با وجود اینکه هم اکنون این خط ریل در کرمانشاه دچار مشکلاتی است اما با پیگیری‌های انجام شده علاوه بر ساماندهی آن خبرهای خوبی برای راه اندازی هرچه زودتر این خط ریل از شرق به کرمانشاه و از کرمانشاه به مرز خسروی در راه است.

وی در ادامه به بازسازی حدود ۳۰۰ کیلومتر از راه‌های جاده‌ای در استان کرمانشاه اشاره و یادآوری کرد: راه‌اندازی سرویس حمل و نقل این استان در تمامی حوزه‌های مربوط به آن مقدمات بدیهی برای توسعه صادرات است.

استاندار کرمانشاه از ایجاد نیروگاه‌های جدید در استان کرمانشاه یاد کرد و گفت: در هفته‌های گذشته برای نیروگاه سیکل ترکیبی با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی مذاکراتی انجام شده که تسهیل تجارت و صادرات استان کرمانشاه را از طریق آن می‌توان دنبال کرد.

صحرایی ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و تمرکز بیشتر بر ۲ مقوله تولید و تورم می‌توان مقدمه توسعه تولید و مهار تورم به عنوان ۲ عامل اثرگذار بر اقتصاد استان و جامعه را فراهم کرد که بر همین اساس با همکاری و بررسی کارشناسان به دنبال ساماندهی این فضا خواهیم بود.

وی به معیارهای اداری در استان کرمانشاه برای ارزیابی سطوح و معیارهای مختلف اشاره و مطرح کرد: ارزیابی معیارها برای سازمان‌ها ربط و نسبتی است که با تولید و اشتغال در ابعاد مختلف دارند یعنی آن اداره‌ای موفق و مورد قبول‌تر است که بیشترین ارتباط را با بخش‌های تولیدی برای رشد تولید و اشتغالزایی را داشته باشد.

صحرایی در پایان متذکر شد: اگر خواهان شرایط بهتری در ابعاد مختلف جامعه باشیم باید با چشمان همراه‌تری به مسئله تولید نگاه کرده مجموعه سرمایه‌گذار استان را برای ایجاد شرایط مطلوب‌تر به کار گیریم.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)