جابجایی ۳ میلیون مسافر و کالا در اردبیل/عمر ناوگان بار بالا است

[ad_1]

اردبیل- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: در 8 ماهه امسال بیش از 3 میلیون مسافر و کالا در استان اردبیل جابه جا شد.

به گزارش شاخص صادرات، کلیموله واتقی عصر چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی وزارت راه و شهرسازی با گرامیداشت هفته حمل و نقل در اردبیل اظهار داشت: 3 میلیون و 100 هزار تن کالا در استان اردبیل وجود دارد. در 8 ماهه امسال با تلاش فعالان حوزه حمل و نقل بار و کالا جابه جا شد تا شاهد ارائه خدمات در سطح جامعه باشیم.

وی تصریح کرد: بالغ بر هشت هزار دستگاه خودرو با 12 هزار راننده در حوزه حمل و نقل کالا فعالیت می کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: با توجه به ترخیص هفت هزار دستگاه خودروی کمتر از سه سال در کشور و قوانین مربوط به اسقاط خودروها، امیدواریم سهم استان اردبیل در گسترش این خودروهای سنگین مناسب خواهند بود و ما می توانیم عمر ناوگان را که در حال حاضر 23 سال است افزایش دهیم، بگذارید آن را به کمتر از 10 سال کاهش دهیم.

وثوقی افزود: در حوزه حمل و نقل مسافر نیز پنج هزار دستگاه خودروی خارجی وارد کشور می شود که برخی از آنها می توانند با ورود به ناوگان مسافری مشکلات و نگرانی ها را کاهش دهند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود خاطرنشان کرد: در حوزه مسافری با افزایش 10 درصدی در هشت ماهه امسال یک میلیون مسافر جابه جا شده و همچنان تلاش می شود تا خدمات بهتر و بهتری ارائه شود.

واسوقی اضافه کرد: در حوزه حمل و نقل مسافر 54 شرکت با 210 راننده و 1200 ناوگان مسافری، اتوبوسی و وانت خدمات رسانی می کنند و عمر ناوگان مسافربری و اتوبوسرانی 13 سال و وانت بالای 30 سال است.

او به فعالیت پایانه مرزی بیل سوار وی همچنین خاطرنشان کرد و ادامه داد: روزانه بیش از 300 دستگاه خودرو از این پایانه مرزی تردد می کنند و در هشت ماهه امسال یک میلیون تن کالا از این پایانه جابجا شده است.

واستوگی از تردد 91 هزار خودرو در حوزه واردات و صادرات یاد کرد و گفت: در این زمینه شاهد و شاهد رشد 33 درصدی هستیم.

وی با گرامیداشت هفته حمل و نقل و 5 آذرماه سالروز فرمان تاریخی امام (ره) مبنی بر مشارکت فعالان حوزه حمل و نقل در توزیع کالا در بنادر گفت: به مناسبت گرامیداشت این ایام هفته حمل و نقل و روز راه نامگذاری شده است که اعزام می شود. خدمه اول دسامبر ما در جاده ها راهنما خواهیم بود.

واسوکی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: 95 اکیپ راهداری تا 24 فروردین سال آینده در 23 نقطه حادثه خیز استان مستقر هستند تا با 300 دستگاه ماشین آلات سنگین راهداری با همراهی 400 پرسنل به هموطنان خدمات رسانی کنند.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل تامین شن، ماسه و نمک لازم برای برف روبی در فصل زمستان را یادآور شد و گفت: امیدواریم با همکاری راه و شهرسازی و شرکت های پیمانکاری بتوانیم از آن استفاده کنیم. ظرفیت تجهیزات راهسازی و رانندگان در هنگام بارش برف سنگین در زمستان برای استفاده و بهره برداری مناسب.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)