ثبت ۵۶ میلیون دلار واردات موقت به گمرک زنجان

[ad_1]

زنجان-مدیرکل گمرک استان زنجان از ثبت ۵۶ میلیون دلار واردات موقت از طریق گمرک زنجان طی هشت ماه سال جاری خبرداد.

به گزارش خبرگزاری مهر، زین العابدین گنج‌خانلو با بیان اینکه واردات موقت به استان حدود ۲۰۰ هزار تن به ارزش حدود ۵۶ میلیون دلار است، گفت: پذیرش ضمانت نامه‌های بانکی توسط گمرک زنجان انجام می‌شود و این میزان نسبت به سال گذشته از نظر ارزش ۲ درصد کاهش و از نظر وزن ۶ درصد افزایش دارد.

وی افزود: واردات قطعی به استان ۳۸۵ میلیون دلار به وزن بیش از ۱۵۷ هزار تن که نسبت به سال گذشته از نظر ارزش ۱۹ درصد و از نظر وزن ۱۰ درصد رشد داشته است.

مدیرکل گمرک استان زنجان گفت: واردات کل به استان زنجان بیش از ۴۴۱ میلیون دلار به وزن بیش از ۳۵۶ هزار تن که ۱۶ درصد از لحاظ ارزش و ۸ درصد از لحاظ وزن افزایش دارد.

گنج خانلو افزود: صادرات هشت ماه از طریق گمرک استان زنجان حدود ۱۶۶ هزار تن کالا به ارزش حدود ۲۸۴ میلیون دلار است که ارزش حدود ۲۹ درصد و از نظر وزن ۱۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

وی ابراز کرد: ۵ کشور عمده مقصد صادرات از استان زنجان به ترکیه، عراق، روسیه، امارات و پاکستان ثبت شده است.

مدیرکل گمرک استان زنجان تاکید کرد: ۵ کشور عمده مبدأ واردات از استان زنجان ترکیه، امارات، سوئیس، آلمان و چین است که بیشترین افزایش صادرات به لحاظ ارزش مربوط به انواع فیلم PP، مفتول مسی، ترانسفورماتور بوده و بیشترین کاهش صادرات به لحاظ ارزش مربوط به کاغذ فلوتینگ، شمش روی و شمش سرب گزارش شده است.

گنج خانلو تاکید کرد: گمرک استان زنجان در راستای حمایت از واحدهای تولیدی و مساعدت در ترخیص مواد اولیه مورد نیاز، تسهیلات ترخیص درصدی را ارائه نموده و برای کمک در تأمین نقدینگی به جای واریز نقدی حقوق ورودی، ضمانت نامه‌های بانکی را پذیرش می‌کند.

وی اضافه کرد: گمرک استان در راستای حمایت از واحدهای تولیدی و مساعدت در ترخیص مواد اولیه مورد نیاز، تسهیلات ترخیص درصدی را ارائه نموده و برای کمک در تأمین نقدینگی به جای واریز نقدی حقوق ورودی، ضمانت نامه‌های بانکی را پذیرش می‌کند.

گنج خانلو ابراز کرد: این امر موجب افزایش تعداد شرکت‌های برگزیده استان شده و می‌توانند از حداکثر تسهیلات گمرکی پیش بینی شده برخوردار شوند.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)