توسعه گمرک آستارا مطالبه تجار و بازرگانان است

[ad_1]

آستارا- سرپرست فرمانداری آستارا با تأکید بر تکمیل زیرساخت‌های گمرکی در این شهرستان، گفت: تأمین نیروی انسانی و توسعه گمرک از مطالبات تجار و بازرگانان است.

به گزارش شاخص صادرات، سید سعید میر قربانی صبح چهارشنبه در آئین معارفه سرپرست جدید اداره کل گمرک آستارا، اظهار کرد: این گمرک در صادرات و واردات کالا از گمرکات مهم کشور به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه واردات و صادرات کالا باید با سرعت بیشتری در گمرکات این شهرستان مرزی صورت بگیرد، افزود: گمرک آستارا قلب اقتصادی استان گیلان است.

سرپرست فرمانداری آستارا با اشاره به کاستی‌های موجود در حوزه زیر ساخت‌ها در این گمرک، ادامه داد: توسعه و پیشرفت گمرک آستارا از مطالبات تجار، بازرگانان و مردم این شهرستان است.

وی با بیان اینکه شهرستان آستارا در همسایگی جمهوری آذربایجان کانون ارتباط زمینی، دریایی و ریلی ایران و اوراسیا و گذرگاه حمل و نقل منطقه‌ای است، گفت: روز به روز توجه و علاقه کشورهای حوزه قفقاز و روسیه به استفاده از آن افزایش می‌یابد.

میرقربانی اضافه کرد: تأمین نیروی انسانی، مشکلات زیرساختی و تحول در صادرات و واردات باید در این گمرک مهم کشور توسط دستگاه‌های اجرایی مرتبط و با همکاری همه ارگان‌ها پیگیری و رفع شود.

وی خواستار اتمام هر چه سریع‌تر پروژه محوطه سازی گمرک آستارا شد و بر اخذ کد گمرکی ریلی و جذب نیرو و تعامل سرپرست جدید و همچنین پرسنل اداره کل گمرک آستارا با تجار و بازرگانان منطقه تأکید کرد.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)