تردد بیش از ۴۲۰۰۰ نفر از پایانه مرزی پرویزخان در ۸ ماهه نخست سال

کرمانشاه- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از تردد بیش از ۴۲ هزار نفر از پایانه مرزی پرویزخان در ۸ماهه نخست سال جاری خبر داد.

فریبرز کرمی در گفتگو با شاخص صادرات اظهار کرد: بر اساس آمار هشت ماهه نخست سال‌جاری ۵۹ هزار و ۲۴۲ تن کالا توسط سه هزار و ۵۵۴ کامیون از طریق مرز پرویزخان به کشور عراق صادر شده است.

وی افزود: همچنین از ابتدای سال جاری ۱۱ هزار و ۹۴۶ تن توسط ۵۲۰ کامیون به کشور وارد شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه تصریح کرد: یک میلیون و ۱۶۶ هزار و ۷۴۱ تن کالا توسط ۴۳ هزار و ۶۶۸ کامیون در مرز پرویزخان ترانزیت شده است.

کرمی با اشاره موقعیت کشور ایران و استان کرمانشاه برای ترانزیت کالا به سایر کشورها، بیان کرد: کشورهای همسایه ایران برای صادرات و ترانزیت کالا به دلایل مختلف کالای خود را از طریق ایران جابه‌جا می‌کنند و تمام حجم کالای وارد شده به کشور واردات برای مصرف در داخل محسوب نمی‌شود.

وی با اشاره به تعداد تردد ۲۵ هزار و ۷۶ مسافر ایرانی در مرز پرویزخان، خاطر نشان کرد: طی هشت ماهه نخست سال‌جاری هشت هزار و ۷۱۸ مسافر به کشور وارد و ۱۶ هزار و ۳۵۸ نفر از کشور خار شده‌اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه اضافه کرد: همچنین ۱۰ هزار و ۸۸ مسافر خارجی طی هشت ماهه ابتدایی وارد کشور شده و هفت هزار نفر نیز از کشور خارج شده‌اند.منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)