ترخیص بیش از ۷۰ درصد کالاهای اساسی کشور از گمرکات خوزستان

[ad_1]

آبادان – ناظر گمرکات خوزستان با اشاره به وجود 13 گمرک در استان گفت: بیش از 70 درصد کالاهای اصلی کشور از طریق گمرک خوزستان ترخیص شد.

به گزارش شاخص صادرات، بهروز کارابیگی صبح پنجشنبه در حاشیه سفر وزیر اقتصاد وارد گمرک اروندکنار شد. چوئبده وی در جمع خبرنگاران گفت: گمرک خوزستان که شامل چهار سرویس مشترک است در مجموع دارای 13 گمرک است.

وی با تاکید بر اینکه ورود و خروج کالا در گمرکات خوزستان به صورت روزانه انجام می شود، گفت: بیش از 70 درصد عمده کالاهای کشور از گمرکات خوزستان ترخیص و یک پنجم صادرات کشور به عراق صادر می شود. به ویژه در آن سوی مرز خوزستان نشان از اعمال منظم اقدامات گمرکی در این استان است.

ناظر گمرکات خوزستان تاکید کرد: وقفه ای در فعالیت صادرات و واردات گمرکات خوزستان وجود ندارد و به درخواست صاحبان کالا و فعالان اقتصادی رسیدگی می شود تا وقفه ای در اجرای پرونده ها ایجاد نشود.

وی با بیان اینکه خودروهای حمل کالاهای اساسی از گمرک خوزستان مشکلی ندارند، گفت: گاهی حجم عرضی کالاهای ورودی به گمرکات استان به بیش از 2 هزار دستگاه کامیون می رسد که نیاز به برنامه ریزی دقیق تری دارد.

ناظر گمرکات خوزستان با اشاره به وجود دو میلیون تن کالای اساسی در بندر امام گفت: در حال حاضر روزانه هزار کامیون کالاهای اساسی را به بندر امام خمینی (ره) حمل می کنند.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)