تحقق توسعه صادرات غیرمستقیم در همکاری با دانش‌بنیان های خارجی

[ad_1]

رئیس مرکز توسعه کسب و کار پارک فناوری پردیس بر ادامه همکاری پارک فناوری پردیس با گروه های بین المللی تاکید کرد: توسعه صادرات غیرمستقیم با همکاری دانش بنیان های خارجی انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور، میلاد صدر هانلو بر اهمیت همکاری با سایر کشورها در حوزه دانش بنیان تاکید کرد و گفت: اهمیت توسعه اقتصادی با کمک به ظرفیت های بین المللی یکی از عواملی است که باعث می شود توسعه صادرات محصولات شرکت های پارک فناوری به عنوان یکی از مهمترین دستاوردهای تعامل با کشورهای خارجی در اولویت های پارک فناوری پردیس قرار گیرد. همکاری بین المللی این گروه

وی افزود: یکی از عواملی که می تواند ضامن ثبات شرکت های فناور و توسعه اقتصادی کشور باشد، افزایش صادرات و ارزآوری شرکت های دانش بنیان است.

صدر هانلو ادامه داد: نکته دیگر حل مشکل تامین تجهیزات و قطعات و تسهیل واردات مواد اولیه تولید محصولات فناورانه است که یکی از دستاوردهای مهم همکاری های بین المللی بوده و مورد توجه جدی قرار گرفته است. طبیعی است که برخی از فعالیت های دانش بنیان برای تحمیل هزینه های کمتر به کشور و تولید محصولات بهتر نیاز به قطعات و مواد اولیه ای دارند که واردات آن هنر در عرصه تجارت است.

وی افزود: تولید مشترک یا صادرات غیرمستقیم از دیگر مزایای همکاری با سایر کشورها است. بر این اساس، شرکت های دانش بنیان ایرانی می توانند به صورت مشترک با شرکت های متبوع خود در خارج از کشور محصولات تولید کنند. این تولید مشترک می تواند منجر به تولید محصول با کیفیتی شود که ارز سودآوری به همراه داشته باشد.

رئیس توسعه بازرگانی پارک فناوری فردیس خاطرنشان کرد: این فرآیند همانند صادرات غیرمستقیم است که نتایج مطلوبی برای مجموعه های داخلی دارد و توسعه همکاری ها در مناطقی مانند آمریکای لاتین، آسیای شرقی و آفریقا در دستور کار قرار دارد تا از آن استفاده شود. این ظرفیت بالقوه

وی افزود: در شرایطی که کشور نیازمند توسعه تجارت است، این گونه همکاری ها و هم افزایی ها می تواند نتایج مثبتی داشته باشد و چرخ صنایع کوچک و بزرگ کشور را به حرکت درآورد.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)