بازگشت کارگران تعدیل شده به سبلان پارچه

[ad_1]

اردبیل – رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: کارگران اخراجی در پارچه سبلان اردبیل به کار بازخواهند گشت.

به گزارش شاخص صادرات ، رامین صادقی عصر دوشنبه در بازدید خبرنگاران از تعدادی از واحدهای تولیدی و صنعتی اردبیل اظهار داشت: پارچه سبلان یکی از واحدهای تولیدی مدرن استان اردبیل است که به دلیل مشکلات و فراز و نشیب های جدی با چالش ها و فراز و نشیب های جدی مواجه است. مشکلات مدیریتی در سال های اخیر. شکست های زیادی وجود دارد که طی 2 سال گذشته با دستور رئیس قوه قضائیه به صاحبان اصلی بازگردانده شده است.

وی تصریح کرد: در ماه های اخیر شاهد مشکلات و نارسایی هایی در مدیریت این مجموعه بودیم اما با حمایت و پیگیری استاندار اردبیل، شرکت صنایع پشتیبان وارد مدیریت این کارخانه شده و تا کنون از تعدیل نیروها، زمینه اشتغال و افزایش تولید را فراهم کرده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با اشاره به آخرین وضعیت واحدهای تولیدی در استان گفت: 1176 واحد صنعتی در استان اردبیل پروانه بهره برداری دریافت کرده اند که از این تعداد 990 واحد در ظرفیت های مختلف در حال فعالیت هستند.

صادقی افزود: برخی از این واحدها مانند کارخانه سیمان با بیش از 100 درصد ظرفیت و برخی واحدها با 30 درصد ظرفیت تولید خود فعالیت می کنند.

وی از اجرای 270 طرح صنعتی در پیشران در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: این طرح های صنعتی با پیشرفت 20 تا 95 درصدی در حال اجراست و تا پایان سال 1402 شاهد بهره برداری از این طرح ها در پیشران و ایجاد آن خواهیم بود. از مشاغل

صادقی افزود: با بهره برداری از 270 طرح صنعتی در استان زمینه اشتغال برای 15 هزار نفر فراهم می شود تا شاهد حرکت موثر از صنایع کوچک به سمت صنایع متوسط ​​و بزرگ باشیم.

مرمت 43 واحد تولیدی در چهار ماه گذشته

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل به احیای واحدهای تولیدی در 2 سال گذشته اشاره کرد و ادامه داد: بیش از 100 واحد تولیدی و صنعتی راکد به چرخه فعالیت بازگشته و 82 واحد در مرحله فعالیت هستند. بازگشت به چرخه تولید

صادقی در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار داشت: پیش بینی می شود امسال 70 واحد تولیدی راکد به مجموع واحدهای تولیدی فعال استان بازگردند.

وی حمایت از تولید محصولات صنعتی را جلوگیری از واردات از دیگر رویکردها برشمرد و توضیح داد: صنایع الکترونیک و دانش بنیان به منظور جلوگیری از خروج ارز و حمایت از تولید داخلی، فرصت تولید کارآمد و صادرات محور را فراهم می کنند و در سایر صنایع مانند M. January. F، پلاستیک، فولاد و میلگرد نیز ظرفیت صادرات خوبی دارند.

صادقی حمایت از تولید محصولات صنعتی صادرات محور را مورد اشاره قرار داد و گفت: به منظور ایجاد فضای رقابتی و ارتقای کیفیت محصولات تولیدی، تیمی در سازمان صنعت، معدن و تجارت مستقر شده است تا حمایت و مساعدت را به سازمان صنعت، معدن و تجارت انجام دهد. واحدهای فعال و ایجاد بستر برای فعالیت موثر در این بخش با تامین مواد اولیه ایجاد می شود.

وی افزود: در حوزه صادرات نیز شاهد رشد و جهش 2 برابری صادرات از جمله ارزش صادراتی و وزن محصولات بوده ایم به طوری که 516 میلیون دلار توسط گمرکات استان صادر شده است.

صادقی ادامه داد: در سال های اخیر بیشتر محصولات صادراتی استان از محصولات کشاورزی به ویژه سیب زمینی به سمت صادرات محصولات صنعتی سوق پیدا کرده است به گونه ای که 60 درصد محصولات صادراتی استان صنعتی است.

وی افزود: یراق آلات، بلوک های فولادی، مواد پلاستیکی و …. ژانویه. محصولات چوبی از آن دسته محصولات صنعتی است که به ترکیه، آذربایجان و سایر کشورهای همسایه و حتی اروپا صادر می کنیم.

صادقی ارتقای کیفیت تولید محصولات مختلف در استان را با استانداردها و برندهای مشخص برشمرد و اظهار داشت: علاوه بر تولید شیرآلات صنعتی اعم از گاز و نفت، تولید شیرآلات بهداشتی نیز در گرامی مورد توجه قرار گرفته است. مرکز تولید این محصولات است و ما در زمینه تولید پلاستیک، ۲۵ درصد نیاز بازار را تامین می کنیم.

وی فعالیت 2 کارخانه خودروسازی حدید متبکران در مشگین شهر را با تقویت جبهه تولید کامیون و تراکتور و همچنین تولید اتوبوس و وانت در اردبیل برشمرد و اظهار داشت: تولید یک هزار دستگاه وانت با انعقاد قرارداد با وزارت نیرو. داخلی و تولید آمبولانس بر اساس قرارداد با وزارت بهداشت در این کارخانه ها در اولویت قرار دارد.

صادقی به پتانسیل های معدنی استان به ویژه شناسایی 2 معدن ارزشمند مس و مولیبدن در مشگین شهر اشاره کرد و ادامه داد: برای این معادن و جمع آوری آنها پروانه بهره برداری صادر شده است و علاوه بر آن فرصت توسعه صنایع تبدیلی وجود دارد. نیز در این بخش اعطا می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از ایجاد شغل برای صنایع تولیدی معادل واحدهای صنعتی در استان خبر داد و اظهار داشت: فرصت شغلی برای 6 هزار و 800 نفر در بخش صنعت، معدن و تجارت در یک سال گذشته با بیمه. پوشش در استان اردبیل آماده شده است.

به گزارش شاخص صادرات، در این بازدید خبرنگاران از تعدادی از واحدهای صنعتی و تولیدی استان با رویکرد دانش بنیان و تولید محصولات صنعتی برجسته بازدید کردند و در جریان روند توسعه صنعتی استان قرار گرفتند.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)