افزایش ۱۳۰ درصدی صادرات غیرنفتی از استان مرکزی

[ad_1]

اراک- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی از صادرات ۲۷۷ میلیون دلار انواع کالاهای غیرنفتی در سال جاری از این استان به کشورها و بازارهای هدف خبر داد.

به گزارش شاخص صادرات، سعید فرخی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این میزان صادرات کالا از استان مرکزی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی گفت: این کالاها غیر نفتی از استان مرکزی به ۷۴ کشور جهان شامل ترکیه، پاکستان، ازبکستان، آذربایجان، بلغارستان، عراق و… صادر شده است.

فرخی خاطرنشان کرد: صادرات کالاهای غیرنفتی از استان مرکزی، از نظر تعداد و وزن در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۱۲۴ و ۱۹ درصد افزایش یافته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی با اشاره به اینکه بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار کالا نیز خردادماه امسال به خارج از کشور صادر شده است، گفت: انواع هیدروکربورها، شمش، میلگرد آجدار، شیشه، بلورجات، پلی اتیلن سبک و سنگین، ایزوگام، شمش آلومینیوم، مقاطع فولادی، مواد غذایی، کاشی، سرامیک از جمله عمده کالاهای صادر شده از این استان در سال جاری است.

فرخی افزود: ۱۲۰ میلیون دلار کالا نیز امسال به استان مرکزی وارد شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۱۹ درصد افزایش دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی ادامه داد: این کالاها از ۳۷ کشور جهان از جمله چین، ترکیه، امارات، اکوادور، چک، هند، آلمان به این استان وارد شده است.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)