افزایش ارزآوری با واردات بذر و کشت محصول در خوزستان

[ad_1]

اهواز – رئیس جهاد کشاورزی خوزستان گفت:به منظور ارزآوری می‌توان با استفاده از واردات بذر از دیگر کشورها و کشت آن محصول در استان بر اساس استانداردهای جهانی به صادرات و ارزآوری کمک شایانی کرد.

به گزارش شاخص صادرات، مجید نبی پور ظهر امروز چهارشنبه در بازدید از یک شرکت تولید قارچ بر انتقال دانش از کارشناسان و تولیدکنندگان این شرکت به متقاضیانی که می‌خواهند وارد این عرصه شوند تاکید و اظهار کرد: به منظور ارزآوری می‌توان با استفاده از واردات بذر از دیگر کشورها و کشت آن محصول در استان بر اساس استانداردهای جهانی به امر صادرات و ارزآوری کمک شایانی کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان اضافه کرد: راه اندازی پایانه صادراتی نیز موجب تسریع در فرآیند صادرات می‌شود.

به گزارش شاخص صادرات، این شرکت در سال ۱۳۷۲ با ظرفیت ۲۰۰ تن تولید قارچ در سال به بهره برداری رسید و پس از چندین پروژه توسعه و بهینه سازی، هم اکنون با ظرفیت اسمی چهار هزار و ۶۰۰ تن در سال قارچ خوراکی و با تولید بالاتر از ظرفیت اسمی در حال فعالیت می‌باشد

. در کنار تولید قارچ خوراکی، تولید سالیانه ۵۰ هزار تن بستر بذرکاری شده و ۱۰۰۰ تن اسپان قارچ خوراکی از ظرفیت‌های دیگر این شرکت است که منجر به اشتغال ۲۳۰ نفر به طور مستقیم شده و رفع نیاز بازار داخلی قارچ خوراکی و همچنین بستر کشت و صادرات به کشورهای مختلف شده است.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)