ابلاغ بسته حمایتی سازمان استاندارد با هدف تسهیل فضای کسب و کار

[ad_1]

اردبیل- مدیرکل استاندارد استان اردبیل گفت: بسته حمایتی با محوریت تسهیل فضای کسب و کار در زمینه صادرات و واردات کالا و تامین مواد اولیه و نقطه میانی واحدهای تولیدی در کشور.

به گزارش شاخص صادرات، هاشم علایی پیش از ظهر سه شنبه در بازدید از واحدهای استاندارد اردبیل اظهار داشت: در سال گذشته بیش از ۷۰۰ گواهی صادرات و واردات در استان اردبیل صادر شد که پیشرفت چشمگیری داشت.

وی با اشاره به ارائه یکساله اداره کل صادرات و واردات گفت: اداره کل استاندارد کلیه کالاهای وارداتی و صادراتی مشمول مقررات استاندارد اجباری در بانک های اطلاعاتی کالاهای رسمی را کنترل می کند به طوری که در سال گذشته 791 گواهی انطباق صادر شده است. صادرات و واردات به استان.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل گفت: از این تعداد 134 گواهینامه از نوع ارزیابی انطباق کالاهای صادراتی و 657 مورد آن از نوع ارزیابی انطباق کالاهای وارداتی است که در گواهی واردات داشتیم.

علایی افزود: بیشترین اقلام صادراتی در سال جاری شامل خرما، کشمش، سنگ ساختمانی، روکش درب، زغال سنگ است. اخالماسه سیلیکونی است که پس از ارزیابی و تحقیق توسط کارشناسان این اداره کل و کارشناسان آزمایشگاه های همکار معتبر به کشورهای روسیه، گرجستان، عراق و جمهوری آذربایجان صادر می شود.

دبیر شورای استاندارد استان اردبیل در بخشی دیگر از سخنان خود خاطرنشان کرد: بیشتر اقلام وارداتی شامل کامیون های کشنده، تخته سه لا، کاغذهای تزئینی، شیرآلات صنعتی و … است.

وی با اشاره به ابلاغ بسته حمایتی سازمان ملی استاندارد ایران افزود: این بسته حمایتی با محوریت تسهیل فضای کسب و کار در حوزه صادرات و واردات کالا و تامین مواد اولیه و رابط تدوین شده است. بین واحدهای تولیدی کشور».

علایی گفت: کنترل کیفی کالاهای صادراتی مشمول استانداردهای اجباری و جلوگیری از صادرات کالاهای نامرغوب برای ایجاد رقابت با کالاهای مشابه خارجی و حفظ بازارهای بین المللی از وظایف مهم سازمان ملی استاندارد ایران است.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل ادامه داد: کنترل کیفی کالاهای وارداتی مشمول استانداردهای اجباری به منظور حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان داخلی و جلوگیری از واردات کالاهای بی کیفیت خارجی. جزوه تعهدات سازمان ملی استاندارد می باشد.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)