آمادگی برای همکاری با تاجیکستان در راستای توسعه مناطق آزاد تجاری

[ad_1]

مشهد- استاندار خراسان رضوی از آمادگی جمهوری اسلامی ایران به ویژه خراسان رضوی برای همکاری با تاجیکستان در توسعه مناطق آزاد تجاری بین دو کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، یعقوب علی نظری بعد از ظهر شنبه در دیدار با سعدی قادرزاده رئیس کمیته دولتی سرمایه گذاری خارجی تاجیکستان اظهار داشت: شرکت های خصوصی می توانند به اهداف مشترک اقتصادی نزدیک شوند.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به بیانیه مشترک سران دو کشور و هدف گذاری برای افزایش روابط تجاری سالانه دو کشور به 500 میلیون دلار گفت: صادر شد.

وی گفت: خراسان رضوی نیز آمادگی کامل دارد تا تجربیات و فناوری خود را برای اجرای برنامه توسعه صنعتی کشور به تاجیکستان منتقل کند.

خراسان رضوی از تاجیکستان برای تبدیل شدن به یک “مرکز تجاری” در آسیای مرکزی حمایت می کند

نظری در دیدار با وزیر توسعه و تجارت تاجیکستان در دوشنبه پایتخت این کشور افزود: هاب این کشور با صادرات و واردات کالا، دسترسی آسانی به بازارهای خلیج فارس و منطقه غرب آسیا دارد.

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر لزوم فعالیت بیشتر اتاق‌های بازرگانی و فعالان بخش خصوصی در ایران و تاجیکستان برای توسعه روابط دوجانبه، خاطرنشان کرد: خراسان رضوی آمادگی برگزاری نشست تجاری و فعالان اقتصادی دو طرف در مشهد را دارد.

وی با تاکید بر ظرفیت حمل و نقل ریلی بین دو کشور افزود: تاجیکستان با توجه به امکانات و تخفیف این استان در منطقه ویژه اقتصادی سرخس جای گرفته است که می تواند به ایران در حمل و نقل محموله های ترانزیتی از پنبه، بلوک آلومینیوم و سایر محصولات کمک کند.

نظری همچنین بر آمادگی خراسان رضوی برای انتقال دانش و تجربه صنعتی و برگزاری دوره های آموزشی و مهارت آموزی برای تولیدکنندگان و بازرگانان تاجیک در پروژه های صنعتی تاکید کرد.

[ad_2]

منبع

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)